Dzisiaj jest niedziela, 31 maja 2020 r., 152 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Specjalnie dla chorej Mai do Kozienic przyjechał zespół Skaner i Krzysztof Rutkowski. To była udana impreza.
Dodał: KamZap, 01-06-2018 14:15, odsłon: 5025
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W czwartek 31 maja nad jeziorem w Kozienicach zorganizowana została wspaniała impreza, której cel był jeden – pomóc małej Mai Kultys w uratowaniu jej nóżki przed amputacją. Kozieniczanie nie zawiedli i na wszystkich aukcjach zostawili pokaźną sumę pieniędzy, a do akcji włączyły się znane osobistości takie jak zespół Skaner czy Krzysztof Rutkowski. Zebrano 53 167 złotych!

Celem wydarzenia było zebranie jak najwięcej pieniędzy dla Mai Kultys, której grozi amputacja nóżki. Jedyną dla niej szansą jest leczenie w Stanach Zjednoczonych, którego koszt to 138 tys. dolarów.

Tego dnia do pomocy, zupełnie nieodpłatnie, włączyło się bardzo wiele osób i organizacji oferujących swoje produkty i usługi, z których dochód w całości zasilił konto Mai. Wśród dostępnych atrakcji, z których można było skorzystać znalazły się m.in. jazda w ALKOgoglach, przejażdżka kucykiem i dmuchany plac zabaw dla najmłodszych, zabiegi kosmetyczne, loteria fantowa i wiele innych. Można było również zakupić wiele pysznych produktów gastronomicznych przygotowanych przez wspierające akcje zakłady.

 


Pod sceną znajdowała się skarbonka, do której można było wrzucać datki, natomiast dodatkowo cały czas wśród ludzi chodzili wolontariusze z puszkami.

 

Ponadto od samego początku imprezy trwały licytacje, na których można było wygrać kilkadziesiąt najróżniejszych rzeczy. Rekordzistą okazała się przejażdżka Nissanem GTR. Aż trzy osoby chciały poczuć moc 600 koni mechanicznych pod maską i zapłaciły za to nie małe pieniądze, bo razem przeznaczyły na ten cel 4000 złotych.

 


Byli tacy, którzy za przejażdżę taką motoryzacyjną bestią zapłacili 2000 złotych.


Dużą popularnością cieszyły się również przedmioty związane ze sportem czyli koszulka piłkarska z własnoręcznym podpisem króla polskich strzelców Roberta Lewandowskiego sprzedana za 1100 złotych, a także zdjęcie z podpisem Łukasza Piszczka sprzedane za 500 złotych. Szczęśliwym posiadaczem obu tych przedmiotów stał się dziadek Mai, który jak się okazało jest wielkim fanem piłki nożnej.

 


Dziadek Mai - Mikołaj Kultys to wielki fan piłki nożnej, dlatego takiej okaji nie mógł odpuścić.


Wśród innych licytowanych przedmiotów znalazły się m.in.: koszulka z podpisem pierwszego składu Legii Warszawa sprzedana za 600 zł, obraz namalowany przez Jacka Papiewskiego obraz sprzedany za 500 złotych.

Tego dnia Kozienice odwiedzili również specjalni goście tacy jak zespół Skaner i Krzysztof Rutkowski. Boys band, którego liderem jest Rober Sasinowski dał czadowy koncert, w czasie którego usłyszeliśmy znane i lubiane przeboje takie jak: „Nadzieja”, „Wracaj do mego świata” czy „American Boy”. Zespół przekazał także na licytację swoją płytę. Z kolei Krzysztof Rutkowski podarował na aukcje trzy swoje książki z autografem.

 


Chłopaki ze Skanera rozkręcili imprezę na całego!

 

Wspólne zdjęcie z Krzysztofem Rutkowskim. Takiej okazji nie można było przegapić!

 

Organizacja tego przedsięwzięcia była niemałym wyznawaniem, ale jak przyznaje mama chorej dziewczynki – Agnieszka Kultys z pomocą tak wielu ludzi dobrej woli wszystko jest możliwe. - Sama nie wiem jak to się udało. Mnóstwo osób zgłosiło się do pomocy, Kozienice to nie tylko piękne miejsce, ale przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy mają wielkie serca i dzisiaj na tym koncercie Kozieniczanie pokazali, że są w stanie solidaryzować się i wspólnie wspierać takie inicjatywy – powiedziała mama Mai.

Koncert dla Mai połączony z Piknikiem rodzinnym zakończył się zabawą taneczną przy muzyce zespołu RESPECT.

Efektem zbiórki było 53 167 złotych!

 

A oto mała bohaterka tego dnia razem z mamą.

 

Nasza pomoc ciągle potrzebna

Wciąż możemy wspierać Maję, przekazując darowizny na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" nr 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 24801 Kultys Maja - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia, a także wysyłać SMSy o treści „Maja” na nr 72052 (koszt 2,46 PLN z VAT).

Maja urodziła się z rzadką wadą rozwojową prawej nogi, zwaną tibial hemimelia: bez kości piszczelowej, dwóch kości śródstopia oraz palców II, III, IV.

W Polsce nie było dla Mai nadziei: groziła jej AMPUTACJA nóżki. Ratunek znalazł się w klinice w USA - DR DROR PALEY TO JEDYNY LEKARZ NA ŚWIECIE, który podjął się leczenia Mai. Maja w Paley Institute przeszła już 4 operacje rekonstrukcji kości i długą rehabilitację, dzięki którym uniknęła amputacji.

Obecnie Maja pilnie potrzebuje wydłużenia nogi (prawa nóżka jest krótsza o ponad 12 cm). Jej przypadek jest jednak zbyt skomplikowany, by mogła być operowana w Polsce. Dlatego musi kontynuować swoje leczenie w Paley Institute w USA.

Niestety koszty operacji tj. 138 000$, przekraczają możliwości rodziców Mai oraz najbliższej rodziny.

Maja przeszła długą i bolesną drogę, nie wolno nam tego zmarnować! Leczenie znacznie zmniejszy kalectwo Mai, która marzy by jej nóżka "urosła".


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Wspólne zdjęcie z Krzysztofem Rutkowskim.
Sam już nie wiem czy to bardziej śmieszne czy straszne.
05-06-2018, 13:24:20
+ 1
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Trzech 12 - letnich zawodników Energii Kozienice, pojechało do Częstochowy na testy w ekstraklasow...
Tegoroczne uczczenie pamięci pomordowanych żołnierzy Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej w Kozi...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja i pracownicy kozienickiego szpitala informują, że przy zachowaniu odpowiednich środków os...
Fot. http://www.kozienice.sr.gov.pl/
Jak poinformował prezes sądu rejonowego w Kozienicach Krzysztof Jerzy Piaseczny, Z dniem 1 czerwca 2020 r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook