Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 108 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Robert Wojcieszek rozmawiał z mieszkańcami o pomysłach na gminę Kozienice
Dodał: KamZap, 17-10-2018 20:40, odsłon: 1945

W środę 17 października w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego kandydat na burmistrza Robert Wojcieszek spotkał się z mieszkańcami Kozienic by porozmawiać o jego pomysłach na rozwój całej gminy i regionu. Na spotkanie w CKA przyszło około stu zainteresowanych.

Robert Wojcieszek regularnie spotyka się z mieszkańcami poszczególnych miejscowości, a to w Kozienicach było największe z dotychczasowych. W sumie w sali kameralnej pojawiła się ponad setka ludzi.

Pomysły na Gminę Kozienice

Na początku spotkania Robert Wojcieszek przedstawił zebranym prezentację dotyczącą jego kompetencji oraz programu i pomysłów na rozwój Gminy Kozienice. Można ją zobaczyć TUTAJ. Jak mówi kandydat, swój program opiera na kilku sferach tematycznych. – Są to rodzina oraz praca, infrastruktura i komunikacja, zdrowie i opieka społeczna, kultura i sport, bezpieczeństwo i ekologia – tłumaczy Robert Wojcieszek i dodaje: – Wszystkie te strefy wspiera idea przyjaznego urzędu. Takiego, który jest jak najbliżej mieszkańca i jak najlepiej go wspiera.

Robert Wojcieszek przedstawił swoje pomysły na działania, programy i inwestycje w tych poszczególnych dziedzinach i pokrótce je omówił. Odniósł się również do istniejącego stanu prawnego, mówiąc o możliwościach realizacji tych przedsięwzięć. Jak zaznaczył, jego program jest w pełni możliwy do zrealizowania, choć wymaga pracy i dobrego zarządzania.

Zgoda i wspólne działanie

Jak podkreśla Robert Wojcieszek, podstawą dobrego działania na rzecz mieszkańców jest współpraca. W samorządzie nie ma miejsca na wojny polityczne i przedłużające się dyskusje, dlatego kandydat stawia na dialog i rozmowy z mieszkańcami.

Mieszkańcy mieli wiele pytań do kandydata, które dotyczyły ważnych spraw dla całej gminy. Mowa była m.in. o nowych inwestycjach, współpracy z Eneą Wytwarzanie, zarządzaniu finansami gminy czy inwestycjach w infrastrukturę. Sporo uwagi poświęcono usługom komunalnym, w tym sieci ciepłowniczej i selekcji odpadów, a także utrzymaniu czystości oraz odnawialnym źródłom energii. Były też pytania z zakresu rozwoju turystyki

Kandydat odpowiedział na wszystkie pytania przedstawiając swoje propozycje rozwiązań.  Na koniec Robert Wojcieszek przedstawił  zebranym swój spot i podziękował za dotychczasowe wsparcie jakie otrzymał. Zachęcał również do udziału w niedzielnych wyborach samorządowych.

 

 

 

materiał prasowy: KWW Forum Ziemi Kozienickiej   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kilka tygodni temu Przedszkolaki z Legia Soccer Schools w Kozienicach rozpoczęli zajęcia w sezonie wiosen...
Fot. Kamil Zapora
W czwartek 18 kwietnia odbyła się pierwsza po wyborach sołeckich narada sołtysów i przewodniczącyc...
ilustracja, źródło: polskatimes
Wniosek o dotację do budowy mostu na Wiśle w okolicy Świerży Górnych w ramach rządowego programu &...
Drugi tydzień z rzędu, Kino KDK zaprasza najmłodszych widzów na animację „Manu. Bądź sobą!&r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook