Dzisiaj jest środa, 16 stycznia 2019 r., 16 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Pracownicy Elektrowni energię mają we krwi i udowodnili to po raz drugi
Dodał: KamZap, 30-04-2018 07:30, odsłon: 1199
Fot. Enea
Fot. Enea

W piątek 27 kwietnia w Elektrowni Kozienice odbyła się druga akcja realizowanego w Grupie Enea programu "Energię mamy we krwi". Krwiobus stacjonował na terenie spółki od 8 00 – 14 00, a zainteresowanie akcją było ogromne i przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Około 50 osób - pracowników Enei Wytwarzanie oraz z Enei Centrum stawiło się, żeby oddać krew.

 

Pierwszym krokiem był wywiad zdrowotny, wypełnienie odpowiednich formularzy oraz pobranie próbki krwi. Dopiero po jej weryfikacji oraz przebadaniu przez lekarza zapadała decyzja, czy dana osoba może w tym dniu dokonać donacji.

 

Z kilkudziesięciu ochotników wyłoniono 18 osób, które spełniały wszystkie kryteria zdrowotne i mogły aktywnie dołączyć do akcji „Energię mamy we krwi”. Udało się pobrać około 10 litrów różnej krwi. Darczyńcy zostali obdarowani czekoladami oraz drobnymi upominkami. Mogli się także wzmocnić szklanką soku wyciskanego ze świeżych owoców, którą zapewnił im operator stołówki zakładowej – Michał Józefowicz, któremu takie akcje są bliskie sercu. Sam jest honorowym dawcą krwi.

 

Należy podkreślić, że wśród donatorów byli honorowi, zasłużeni dawcy krwi, ale zgłosiły się także osoby początkujące, chcące rozpocząć przygodę z krwiodawstwem i oddać cząstkę siebie dla drugiego człowieka.

 

W trakcie zbiórki krwi wśród pracowników była szerzona równie szczytna idea oddawania szpiku kostnego. Wolontariusze Enei dzielili się wiedzą na temat tego działania, przekazywali wszystkie informacje zachęcając do stania się aktywnym dawcą szpiku.

 

Podczas piątkowej zbiórki życiodajnego płynu zarejestrowano dziewięciu nowych darczyńców.

Wszyscy uczestnicy akcji wyrażali głębokie przekonanie o słuszności organizacji takich wydarzeń i zapewniali, że jeśli akcje będą się odbywać cyklicznie, chętnych z pewnością będzie przybywać.

 

Pamiętajmy, że to wielka rzecz chcieć i umieć dawać siebie drugiemu człowiekowi. Piątkowa akcja stanowi reaktywację działań związanych ze zbiórką krwi na terenie elektrowni, a kolejne już wkrótce.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
„Bośnia – kraj spalonego sąsiada” oraz „Cypr wstrząśnięty, nie zmieszany” t...
Fot. KDK
Od 14 stycznia do 11 lutego w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego można oglądać wystawę „...
Wczoraj policjanci z Kozienic zatrzymali kierującego pojazdem renault, który jechał bez zapiętych ...
Fot. archiwum
Od 28 stycznia do 1 lutego w ramach pierwszego tygodnia ferii z KCRiS odbędzie się 22 edycja Turnieju Pił...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook