Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Półmetek konkursu na ‘Pracodawcę przyjaznego WOT' w Mazowieckiej Brygadzie
Dodał: KamZap, 20-03-2019 12:50, odsłon: 509
materiały prasowe
materiały prasowe

Pierwszy etap konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” zakończył się wyłonieniem trzynastu firm i instytucji, spośród kilkudziesięciu, które od grudnia zgłaszane były przez ich pracowników – żołnierzy OT. W Stałym Rejonie Odpowiedzialności 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego laureatem została Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Warszawy w Warszawie.

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami panującymi w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

 

Spośród 19 pracodawców, którzy zgłosili się do konkursu wygrała Aldona Kalińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Warszawie. W imieniu Dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podziękowania oraz dyplom złożył major Leszek Jabłko Szef sekcji współpracy cywilno-wojskowej 6 MBOT.

 

Konkurs został ogłoszony w połowie grudnia 2018 roku. Od tego czasu żołnierze OT, korzystając z portalu informacyjnego WOT, zgłaszali swoich kandydatów wraz z krótkim uzasadnieniem. 

 

Szeregowy Marek Langer, który służy od kwietnia 2018 r. w 61 batalionie lekkiej piechoty w Grójcu, a na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego  i edukacji dla bezpieczeństwa, zgłosił kandydaturę Dyrektor do konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. - Dzięki Pani Dyrektor szkolenia mogłem odbyć w poczuciu pewności, że podczas mojej nieobecności, moje obowiązki przejmą odpowiednie i kompetentne osoby. Dzięki temu mogłem odbyć szkolenie wyrównawcze, kurs metodyczno-instruktorski oraz kurs bezpieczeństwa współpracy ze śmigłowcami. Dzięki tej życzliwej postawie, spokojnie mogę dalej się przygotować do dwutygodniowego poligonowego szkolenia zintegrowanego oraz planować 16-dniowe szkolenie podstawowe - dodaje szer. Langer.

 

- Pracodawca tworzy przyjazne warunki ułatwiające godzenie pracy zawodowej z wymogami terytorialnej służby wojskowej poprzez wyznaczanie do zastępstw pod nieobecność żołnierza OT kompetentnych osób, wpływa swoją patriotyczno-obywatelską postawą mobilizująco na przygotowanie się do szkoleń, w których żołnierz bierze udział, jak również na zaangażowanie i pełne oddanie w czasie realizacji szkoleń dla dobra Ojczyzny – mówi ppor. Jolanta Maciaszek Oficer Prasowy 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

 

Aldona Kalińska Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 14 zauważa korzyści wynikające z pełnienia terytorialnej służby wojskowej przez zatrudnionego pracownika w postaci: prowadzonych spotkań – zajęć z młodzieżą na tematy związane z obronnością kraju, obowiązkiem dbałości o wolność zadaną, nie daną, poszanowanie barw narodowych oraz związanych z szeroko pojętym patriotyzmem.

 

Pierwszy etap konkursu był prowadzony na szczeblu brygad OT. Zgłaszani przez żołnierzy pracodawcy byli zapraszani na spotkania informacyjne organizowane w brygadach. Podczas tych spotkań mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie rozwiązań i regulacji prawnych, a także samego funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej, wypełniali też ankietę oraz rozwiązywali quiz wiedzy o WOT.

 

W drugim etapie konkursu, komisja dowództwa WOT z wytypowanych pracodawców wybierze jednego, któremu zostanie przyznany tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT”. Uroczysta gala z udziałem wszystkich laureatów odbędzie się 27 marca br. w Warszawie.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...
fot. UM Kozienice
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polsk...
Fot. UM
Wraz z początkiem kalendarzowego lata Gmina Kozienice rozpoczęła poszukiwania ofert na zaprojektowanie i ...
Marcin Jóźwik. Fot. Kozienice24/archiwum
Aż osiem koncertów zaplanowano na tegoroczne wakacje w wykonaniu grupy „Tako Rzecze Starorze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook