Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Półkolonie w Ursynowie to czas spędzony z pasją
Dodał: KamZap, 08-08-2018 09:26, odsłon: 681
Fot. PSP im . BCh w Ursynowie
Fot. PSP im . BCh w Ursynowie

Półkolonie w Ursynowie były czasem wypełnionym dziecięcą pasją, zawodami sportowymi i wycieczkami, z których uczestnicy z pewnością wiele wynieśli. Zajęcia dla dzieci trwały dwa tygodnie, a za ich przygotowanie odpowiedzialni byli pracownicy PSP im. BCh w Ursynowie oraz urząd gminy Głowaczów.

Dwa ostatnie tygodnie lipca w ursynowskiej szkole były pełne ciekawych przygód i odkryć przyrodniczo-naukowych. W tym okresie pracownicy PSP im. BCh w Ursynowie zorganizowali i przeprowadzili dla dzieci z gminy Głowaczów szereg interesujących zajęć w ramach letnich półkolonii. W ich przygotowanie włączył się również urząd gminy, na czele z wójtem Józefem Grzegorzem Małaśnickim, który osobiście odwiedził uczestników i wspomagał organizatorów w ich działaniach.

Jak  co roku znaczne środki finansowe przekazała również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głowaczowie, której przewodnicząca Marzena Rusinek osobiście uczestniczyła w przeprowadzaniu letnich zajęć dla młodych mieszkańców gminy.

W trakcie tych dwóch tygodni wiele się działo. Pod hasłem zdrowego i wolnego od uzależnień, trybu życia uczestnicy spotkali się z przedstawicielami policji, psychologiem i harcerzami. Nie obyło się bez ciekawych wyjazdów, w czasie których poznawali różne piękne zakątki naszego kraju, takie jak Kazimierz i jego okolice czy Czarnolas, który do dziś słynie z „natchnienia artystycznego”. Nie zapomniano również o Warszawie, która odkryła tajemnice Pałacu Kultury i Nauki oraz pokazała piękno natury w ogrodach stołecznego zoo.

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekały na młodych odkrywców.  Nowoczesne technologie oraz niezwykłe możliwości komputerów i robotów przedstawili młodemu pokoleniu Katarzyna Parkot i Michał Jabłoński z Wolontariatu Studenckiego „Projektor”.

Nuda nie wdarła się nawet na moment, gdy w rytm muzyki, sportowych gier i zabaw oraz plastycznych wyzwań porywali uczestników prowadzący zajęcia Aneta Zielińska, Weronika Sobol, Aleksandra Kielich oraz Konrad Wolski. Każdy z uczestników znalazł w czasie ursynowskich półkolonii  coś dla siebie jednocześnie poznając coś nowego. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 17:25 na drodze powiatowej w miejscowości Wybor&oacut...
Fot. A©Arpass
We wszystkich sądach w regionie radomskim trwa kryzys związany z nieobecnością dużej liczby pracownik&oac...
Fot. Kamil Zapora
Dzisiaj w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbył się XVIII Przegląd...
Kadr z filmu
W tym tygodniu na ekranie Kina KDK zobaczymy trzy nowe filmy. Na najmłodszych widzów czeka spotkan...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook