Dzisiaj jest środa, 22 maja 2019 r., 142 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Pirackie klimaty na Zakończenie Roku Kulturalnego. W CKA wystawiono balet „Korsarz”
Dodał: KamZap, 07-06-2018 19:40, odsłon: 1989
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W czwartek 7 czerwca w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach miało miejsce uroczyste zakończenie roku pracy sekcji działających w Kozienickim Domu Kultury. Z tej okazji przygotowano specjalny spektakl baletowy „Korsarz” w wykonaniu zespołu Les Ballets de Pologne Fundacji Warsaw Ballet Theatre.

Gościem specjalnym tego dnia był zespołu Les Ballets de Pologne, jednak zanim poznaliśmy historię korsarza Konrada przed widownią zaprezentowała się młodzież uczęszczająca na zajęcia w Kozienickim Domu Kultury. Jako pierwsza wystąpiła Alicja Trajer - uczestniczka zajęć baletowych prowadzonych przez instruktorkę KDK Helenę Szamańską.

 

 

Po niej zatańczyły Dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia tańca towarzyskiego, show dance i latino dance. Opiekunem grupy jest Szymon Gniadkowski - trener tańca i choreograf. Następnie mogliśmy zobaczyć „taniec kwiatów” w wykonaniu Motylków, czyli zespołu baletowego pod kierownictwem Heleny Szamańskiej.

 

 

Na koniec zaś przed publicznością zatańczył zespół break dance KIDS IN ACTION działający w Kozienickim Domu Kultury od 2012 roku, którego opiekunem jest Michał Wójcik.

 


Jeszcze przed pojawieniem się na scenie grupy tancerzy baletowych głos zabrała dyrektor KDK Elwira Kozłowska – Przed chwilą mogliśmy obejrzeć umiejętności taneczne naszych uczestników zajęć, nabyte podczas całego roku szkolnego. Być może będą one inspiracją i zachętą do uczestnictwa w nowych zajęciach w przyszłym roku szkolnym dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji w nich uczestniczyć – mówiła Elwira Kozłowska. - Cieszymy się, że możecie tu realizować swoje pasje i marzenia, odkrywać talenty, zawierać przyjaźnie i spędzać miło czas – dodała.

 


Dyrektor KDK Eliwira Kozłowska zapraszała do uczestnictwa w zajęciach w przyszłym roku szkolnym.

 

Później przyszedł już czas na jeden z najstarszych i najsłynniejszych baletów klasycznych. „Korsarz” znany również jako „Le Corsaire” jest to historia o miłości między piratem Konradem, a niewolnicą Medorą. Konrad pierwszy raz spotyka Medorę na targu niewolników i od razu się w niej zakochuje, jednak handlarz żąda za nią zbyt wysoką cenę. W konsekwencji Medora trafia w ręce paszy Zeida, który chce dołączyć ją do swojego haremu. Zrozpaczony Konrad oraz jego przyjaciel Ali odbijają Medorę i ukrywają ją w swojej grocie ze skarbami. To jednak dopiero początek, ponieważ Pasza Zeid pod karą śmierci nakazuje handlarzowi wyruszyć na poszukiwania dziewczyny i zwrócić mu Medorę.

 
 


Dwa akty i aż cztery różnorodne sceny urozmaicone były tańcem, grą aktorską, zjawiskowymi kostiumami oraz przepiękna muzyką. Można było się pośmiać, wzruszyć i zakochać... w tańcu.

  

Zespół Les Ballets de Pologne to zespół baletowy istniejący od października 2014 roku utworzony przez Fundację Warsaw Ballet Theatre. W ich repertuarze znalazły się balety takie jak:  "Dziadek do orzechów", "Śpiąca Królewna", "Le Papillon" i "Kopciuszek". Zespół liczy ponad 30 tancerzy w tym amatorzy, profesjonaliści oraz uczniowie! Swoje spektakle kierują przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy chcieliby bliżej spotkać się z tańcem, baletem, sztuką i muzyką.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
We wtorek w powiecie garwolińskim odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył m.in. Wice...
Fot. I LO w Kozienicach
W piątek 17 maja w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego odbył się „Dzień Otw...
fot. Komenda Stołeczna Policji
Funkcjonariusze na terenie działek rekreacyjnych w powiecie kozienickim zlikwidowali plantację konopi ora...
ilustracja, pixabay.com/anaterate
We wtorek 28 maja o godzinie 18:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbęd...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook