Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2019 r., 108 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Pierwszy żłobek w gminie wiejskiej na terenie powiatu kozienickiego już otwarty
Dodał: KamZap, 04-02-2019 15:01, odsłon: 1622
Fot. UG Głowaczów
Fot. UG Głowaczów

W piątek 1 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka Maluch Plus „Słoneczny Zakątek” w Głowaczowie. Jest to pierwsza tego typu placówka w historii powiatu kozienickiego, która powstała na terenie gminy wiejskiej. Znajdzie w niej opiekę 23 dzieci do lat trzech.

Specjalnie na tę okazję do żłobka przybyli licznie zaproszeni goście, których powitała dyrektor Katarzyna Miszczak. Wśród nich byli wójt gminy Głowaczów Hubert Czubaj, sekretarz gminy Krzysztof Wolski, skarbnik gminy Grażyna Rybarczyk, przewodniczący rady gminy Głowaczów Piotr Marek, wicestarosta powiatu kozienickiego Józef Grzegorz Małaśnicki, burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski, dyrektorzy placówek oświatowych Grażyna Krupa i Magdalena Wilkowicz oraz licznie przybyli rodzice ze swoimi pociechami. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także proboszcza parafii. ks. Zdzisław Kałużyński, który poświęcił żłobek i poprowadził wspólną modlitwę za pomyślne funkcjonowanie placówki, która będzie zapewniała opiekę najmłodszym.

 

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Głowaczów Hubert Czubaj, przewodniczący rady gminy Głowaczów Piotr Marek, wicestarosta powiatu kozienickiego  Józef Grzegorz Małaśnicki oraz burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski. Wójt przekazał na ręce dyrektor symboliczny klucz do placówki. Następnie przybyli goście składali życzenia i wręczali prezenty.

 

Hubert Czubaj podziękował poprzedniemu wójtowi gminy Józefowi Grzegorzowi Małaśnickiemu i byłemu sekretarzowi Piotrowi Kozłowskiemu za dołożenie wszelkich starań, które przyczyniły się do wybudowania Gminnego Żłobka Maluch Plus „Słoneczny Zakątek” w Głowaczowie wręczając symboliczne tabliczki z podziękowaniami.

 

Żłobek "Słoneczny Zakątek” jest to pierwsza tego typu placówka w historii Powiatu Kozienickiego, która powstała na terenie gminy wiejskiej. Placówka składa się z 3 oddziałów. Oferuje opiekę dla 23 maluszków w wieku od ukończenia 1 roku do 3 lat od  poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.

 

Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskanym funduszom z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch+” przy współfinansowaniu ze środków budżetu gminy. Całkowity koszt zadania to ponad 760 tys. zł z czego  wkład własny Gminy wyniósł ok. 300 tys. zł. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kilka tygodni temu Przedszkolaki z Legia Soccer Schools w Kozienicach rozpoczęli zajęcia w sezonie wiosen...
Fot. Kamil Zapora
W czwartek 18 kwietnia odbyła się pierwsza po wyborach sołeckich narada sołtysów i przewodniczącyc...
ilustracja, źródło: polskatimes
Wniosek o dotację do budowy mostu na Wiśle w okolicy Świerży Górnych w ramach rządowego programu &...
Drugi tydzień z rzędu, Kino KDK zaprasza najmłodszych widzów na animację „Manu. Bądź sobą!&r...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook