Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Pielgrzymka w czasie pandemii. Pątnicy z Kozienic po raz trzydziesty wyruszą na Jasną Górę
Dodał: DL, 31-07-2020 09:45, odsłon: 1473
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - Pielgrzymka 2019
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - Pielgrzymka 2019

Kozienicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się, ale do Częstochowy pójdzie mniej osób niż zwykle. Pielgrzymi wyruszą 4 sierpnia z kościoła Świętego Krzyża i będzie im towarzyszyć hasło „Wielka tajemnica wiary”.

30. Kozienicka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, będzie reprezentowana przez grupę około 50 pątników. Pielgrzymi wyruszą 4 sierpnia z kościoła Świętego Krzyża i będzie im towarzyszyć hasło „Wielka tajemnica wiary”. Intencjami tegorocznej pielgrzymki będą dziękczynienie za św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin, za Cud nad Wisłą z 1920 r., modlitwa za Ojczyznę oraz o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

 

- Pielgrzymka z Kozienic wyruszy po raz trzydziesty. Będziemy podróżować w ramach Pielgrzymki Radomskiej. Do 6 czerwca limit osób, które mogły wziąć udział w pielgrzymce wynosił sto pięćdziesiąt osób, teraz jest już więcej. Nam to jednak nie grozi, bo u nas grupa zawsze liczyła od stu do stu dziesięciu osób, a tym roku przypuszczam, że do Częstochowy może wyjść około pięćdziesięciu. Tegorocznym hasłem pielgrzymki będzie "Wielka tajemnica wiary". W tym roku zabieramy ze sobą namioty, ponieważ aktualne restrykcje tego wymagają  - mówił ksiądz Wiesław Janowski, dyrektor pielgrzymki.

 

Pielgrzymka w czasie pandemii

 

- Podczas pielgrzymki pątnik musi mieć zapewniony dostęp do wody, mydła, środków do dezynfekcji rąk, papieru higienicznego jednorazowego (chusteczki higieniczne, ręcznik papierowy), kosze na odpady wyłożone jednorazowymi workami itp – czytamy w wytycznych GIS.

 

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje również „funkcjonowanie mobilnego punktu medycznego z przeszkolonym personelem medycznym”. Na wyposażeniu powinien być też termometr. Pielgrzymujące osoby będą musiały zachować również bezpieczną odległość między sobą (rekomendowane są 2 m).

 

Zapisy do poniedziałku

 

Na pielgrzymkę możemy zapisać się w parafii Św. Krzyża od dzisiaj do poniedziałku 3 sierpnia w godzinach 18:30-19:30, a w niedzielę po każdej mszy świętej. Wpisowe wynosi w tym roku 100 zł.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...
Na zdjęciu zawodniczki ze zwycięskiej ekipy: (od lewej) Patrycja Przerwa, Aleksandra Kozłowska, Kasia szpera, Ala Morawska
W sobotę, 1 sierpnia na placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się turniej w koszykówce 3x3 o tytuł m...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Uczniowie klas ósmych poznali wyniki sprawdzianu. Te wyniki są ważne, bo teraz uczniowie mogą zmie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook