Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Piękny koncert 'Pod Strzechą', ale w CKA
Dodał: KamZap, 21-09-2018 15:57, odsłon: 969
Fot. KDK
Fot. KDK

To była refleksyjna, relaksująca, łagodna podróż szlakami poezji śpiewanej. W czwartek, 20 września, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wystąpił zespół Pod Strzechą.

Przybyłych na to wydarzenie miłośników muzyki przywitała dyrektor KDK Elwira Kozłowska, która zaznaczyła że współorganizatorkami wydarzenia są harcerki z 24 Kozienickiej Drużyny Harcerek „Doba”. Gospodarz obiektu podkreśliła zaangażowanie dziewcząt w organizację przedsięwzięcia i chwilę potem oddała im głos. Korzystając z okazji, harcerki zachęcały do wstąpienia w ich szeregi.

Po tym krótkim wstępie scenę przejęli artyści z zespołu „Pod Strzechą”, czyli Beata Koptas (wokal), Monika Mosionek (wokal), Artur Stępień (gitara akustyczna), Artur Fierzbik (gitara klasyczna) i Wojciech Koptas (gitara basowa).

 

Grupa „Pod Strzechą” powstała po rozpadzie harcerskiego zespołu „Bra-De-Li”, a jej początki sceniczne sięgają 1985 roku. Pierwszy skład tworzyli Beata Koptas (Strzecha), Paweł Olszewski i Krzysztof Myszkowski, znany z formacji Stare Dobre Małżeństwo. Skład po pewnym czasie uległ zmianie, a do Beaty Strzechy dołączyli: Monika Mosionek, Robert Piekarski i Wojciech Koptas. W latach 90. zespół wydał dwie kasety, a w roku 2000 – płytę. Rok później artyści zawiesili działalność.

 

Zespół powrócił na scenę w 2017 roku w odświeżonym składzie, a w 2018 wydał nową płytę „Na przekór prognozom”. To właśnie utwory z tej płyty, sięgające do korzeni formacji, usłyszeli kozieniczanie na koncercie w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Większość z nich to autorskie kompozycje, do których muzykę skomponował Robert Piekarski, a teksty napisała Beata Koptas. Jak przyznaje artystka, bardzo rzadko sięgają po piosenki innych twórców.

 

Koncert spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, bisów, a po występie – rozmów słuchaczy z artystami.

 

Organizatorami koncertu były Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Staropolski, 24 Kozienicka Drużyna Harcerek „Doba” oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

KDK



  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...
fot. UM Kozienice
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polsk...
Fot. UM
Wraz z początkiem kalendarzowego lata Gmina Kozienice rozpoczęła poszukiwania ofert na zaprojektowanie i ...
Marcin Jóźwik. Fot. Kozienice24/archiwum
Aż osiem koncertów zaplanowano na tegoroczne wakacje w wykonaniu grupy „Tako Rzecze Starorze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook