Dzisiaj jest niedziela, 24 września 2017 r., 267 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Asaj - Jesienne Hity!
OSP Brzeźnica o krok od włączenia do KSRG
Dodał: MariuszBasaj, 07-09-2017 09:27, odsłon: 1263

W ubiegłym tygodniu, w Urzędzie Miejskim Kozienicach podpisano porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy (gm. Kozienice) do krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Porozumienie podpisali: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach st. kpt. Kamil Bieńkowski, Burmistrz Gminy Kozienice dr inż. Tomasz Śmietanka oraz Prezes Zarządu OSP Brzeźnica Stanisław Kultys i Naczelnik OSP Brzeźnica Jacek Sadownik. 

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy funkcjonuje w Polsce od 1995 roku. Zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną ma na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez: walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne i od 1997 roku również poprzez ratownictwo ekologiczne i medyczne.

 

Podstawowym założeniem w budowie systemu ratowniczo-gaśniczego było stworzenie jednolitego i spójnego układu, skupiającego powiązane ze sobą różne podmioty ratownicze, tak aby można było podjąć skutecznie każde działanie ratownicze. Kluczowym podmiotem KSRG są Ochotnicze Straże Pożarne, które ściśle współdziałają z jednostkami organizacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej oraz innymi podmiotami i instytucjami w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli na terenie swego działania (miasta i gminy) lub wspomagają sąsiednie obszary w ramach odwodów operacyjnych lub uzgodnień o pomocy wzajemnej.

 

W struktury KSRG mogą wejść tylko najlepiej wyszkolone, wyposażone i wykazujące najwyższą gotowość bojową jednostki OSP na terenie kraju. Włączenie ich do Systemu to duże wyróżnienie i wynagrodzenie niekiedy kilkudziesięcioletniej ciężkiej pracy strażaków.

 

OSP Brzeźnica jest siódmą jednostką z terenu gminy Kozienice, która została wyróżniona włączeniem do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co sprawia, iż na poziomie powiatowym, gmina Kozienice posiada największą liczbę jednostek OSP w Systemie. Należą do nich także jednostki OSP: Kozienice, Nowa Wieś, Ryczywół, Samwodzie, Stanisławice i Świerże Górne.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W jednej z miejscowości w powiecie kozienickim doszło do nieporozumień rodzinnych i zabójstwa 78 &...
Kozieniccy policjanci włączyli się w europejską akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar ...
Już w najbliższy poniedziałek na mazowieckich drogach będą prowadzone działania „Prędkość”. J...
fot. Mariusz Basaj
Pełne zdrowych, domowych potraw stoły, barwne dekoracje, szalone kostiumy i popularne "Świeżaki", ale prz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook