Dzisiaj jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 231 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
WAKEPARK  Pionki

 

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!
Dodał: KamZap, 04-02-2019 09:35, odsłon: 674
ilustracja, źródło: Tesco
ilustracja, źródło: Tesco

Od 21 stycznia do 17 lutego możemy głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” - realizowanego przez Tesco wraz z Fundacją Tesco. Do II etapu konkursu dostały się trzy projekty z naszego regionu. Patronat nad programem objął Burmistrz Gminy Kozienice.

Do II etapu konkursu w naszym regionie dostały się: Stowarzyszenie Moja i Twoja Przyszłość z Przewozu, Ochotnicza Straż Pożarna w Głowaczowie i Żłobek Miejski „Wesoły Pajacyk” w Pionkach.

 

Stowarzyszenie Moja i Twoja Przyszłość

Osoby mieszkające na wsi mimo ogromnych chęci zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na korzystanie z profesjonalnych siłowni. Mini-siłownia będzie alternatywą na nudę i siedzenie przed telewizorem czy komputerem, tak dla młodszych, jak i nieco starszych. Działania przewidziane w projekcie to m.in.: zakup odpowiedniego sprzętu i akcesoriów, zorganizowanie serii wspólnych treningów z trenerem personalnym, instruktorem fitness i jogi, sesji tańca ZUMBA oraz gminnego turnieju ping-ponga.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Głowaczowie

Członkowie OSP w Głowaczowie pragną przeprowadzić szkolenia i ćwiczenia dla uczniów Szkoły Podstawowej z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zachowywania się w sytuacjach zagrożenia życia lub utraty zdrowia. Takie sytuacje spotykają ludzi bardzo często i ważnym jest, by prowadzić edukacje w tym zakresie. Szkolenie przeprowadzą ratownicy z OSP Głowaczów po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. W przyszłości projekt będzie można rozszerzyć o innych mieszkańców lokalnej społeczności.

 

Żłobek Miejski „Wesoły Pajacyk” w Pionkach

Główną ideą i celem projektu jest integracja żłobka z lokalną społecznością. Założeniem projektu jest łączenie pokoleń tj. maluchów z seniorami działającymi w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Osoby starsze często wykluczane są z życia społecznego, a to one dzielą się z wnukami mądrością i doświadczeniem, stają się skarbnicą wiedzy o życiu i relacjach międzyludzkich, tolerancji i poszanowaniu wartości. W ramach projektu odbędą się: warsztaty kulinarne, gimnastyczne oraz muzyczne.

 

O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt. Szczegóły projektu można znaleźć na stronie Tesco - TUTAJ.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum prywatne
Marcin Sygocki zdobył podwójną koronę w plebiscycie Mistrzów Motoryzacji. Do niego trafił t...
Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 35-latkowi, który dopuścił się kradzieży w jednym z kozi...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Uroczyste otwarcie niezwykle bogatej i interesującej wystawy „Malowane baśnie i sny” autorstw...
Prawdziwy hit filmowy - „Pewnego razu...w Hollywood", „Kraina Szkła", „Magicz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook