Dzisiaj jest czwartek, 24 stycznia 2019 r., 24 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Nowy rozdział w historii Zespołu Szkół w Garbatce. ‘Szkoła drzewna’ zmienia właściciela
Dodał: KamZap, 12-01-2018 19:09, odsłon: 2587
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W piątek 12 stycznia w garbatckiej „Gnysiówce” miało miejsce oficjalne przekazanie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku, zwanego popularnie szkołą drzewną nowemu organowi prowadzącemu jakim od tego roku jest urząd marszałkowski województwa mazowieckiego. Na uroczystość przybyło wielu gości w tym marszałek Adam Struzik, który otrzymał symboliczny klucz do szkoły.

Tego dnia do „Gnysiówki” przybyli m.in. Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Rafał Rajkowski wicemarszałek województwa mazowieckiego, poseł Leszek Ruszczyk, wiceburmistrz gminy Kozienice Małgorzata Bebelska, przedstawiciele samorządu Garbatki-Letniska, starosta kozienicki Andrzej Jung i wicestarosta Krzysztof Stalmach, przedstawiciele szkoły razem z obecnym dyrektorem Mirosławem Dziedzickim, a także były dyrektor Zenon Kurkowski, Tomasz Sot nadleśniczy nadleśnictwa Kozienice.

 

Uroczystości rozpoczęły się od wniesienia sztandaru szkoły i odsłuchania jej hymnu. Następnie głos zabrał dyrektor Mirosław Dziedzicki, który przywitał przybyłych gości. W dużym skrócie przypomniał również historię Garbatki i okolic. Jak podkreśli zawsze była to ziemia natchniona twórczością, ponieważ są z nią związane takie postacie jak Jan Kochanowski, który jest patronem szkoły.

 

Przełomem w historii Garbatki była budowa kolei i powstanie wielu zakładów drzewnych, które wymagały wielu wykwalifikowanych pracowników. Ich źródłem miała być właśnie nowo powstała szkoła drzewna.

 


 

Na koniec Mirosław Dziedzicki podziękował Andrzejowi Jungowi za dotychczasową współpracę. - Nam było bardzo dobrze w starostwie powiatowym, nawiązaliśmy wiele dobrych relacji, współpraca opierała się na zrozumieniu, dlatego za to co było i prace ze powiatem kozienickim serdecznie dziękuję – mówił dyrektor szkoły.

 

Starosta potwierdził słowa dyrektora, również podziękował za wiele lat dobrego partnerstwa szkoły z władzami powiatu oraz wyraził nadzieję, że mimo zmiany organu prowadzącego starostwo w dalszym ciągu będzie miało swój udział w życiu i sukcesach szkoły.

 


 

Następnie głos zabrał marszałek Adam Struzik. Zaznaczył, że klucz, który otrzymał to nie tylko klucz do szkoły, ale również do sukcesu. Podkreślił, że mimo rozwoju technologii drewno wciąż jest jednym z podstawowych materiałów z jakich korzysta człowiek, w który warto inwestować.

 

 

Symboliczny klucz do szkoły przekazany marszałkowi

 

- Mam szczególny sentyment zarówno do drewna jak i do zawodu stolarza, ponieważ pierwszym zawodem wyuczonym mojego ojca był właśnie stolarz. Z moich młodzieńczych lat pamiętam zapach drewna, kleju, potrafię odróżnić poszczególne narzędzia stolarskie, bo po prostu ojcu pomagałem – mówił Adam Struzik

 

Powiedział również o tym jak to się stało, że zdecydował się na przejęcie prowadzenia szkołą. Nie bez znaczenia była tutaj wizyta dyrektora Mirosława Dziedzickiego i posła Leszka Ruszczyka z wielkim tomem informacji o szkole. Marszałek po zapoznaniu się z nimi uznał, że na województwie mazowieckim spoczywa obowiązek pomocy takim jednostkom i umożliwić dalszy rozwój i osiąganie kolejnych sukcesów. Adam Struzik przyznał, że jest zdecydowany nadać szkole w Garbatce jeszcze wyższą rangę.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
kadr z filmu
W repertuarze Kina KDK na najbliższe dni są cztery ciekawe tytuły, w tym premiera ogólnopolska fil...
Fot. KDK
W środę 23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w strukturach ...
Fot. polskaniezwykla.pl
Wzorem lat ubiegłych Nadleśnictwo Kozienice przedstawiło wyniki frekwencji ruchu turystycznego w swoim &n...
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Opactwie i Iga Smolarczyk z Kozienic zostali laureatami drugiej...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook