Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r., 225 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Nowe mundury dla strażaków OSP Kozienice
Dodał: DL, 12-09-2019 12:55, odsłon: 1573
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Strażacy ochotnicy z OSP Kozienice otrzymali pięć kompletów nowego umundurowania strażackiego. Przekazania nowego umundurowania dokonał wicemarszałek Rafał Rajkowski, radni województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka i Leszek Przybytniak oraz radna i dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach – Ewa Malec.

Do jednostki z OSP Kozienice trafiło łącznie 5 kompletów umundurowania strażackiego. Środki na ten cel przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

- Od dwudziestu lat samorząd województwa mazowieckiego aktywnie wspiera działania Ochotniczej Straży Pożarnej. Zdajemy sobie sprawę, że istotną rolę podczas służby pełni wyposażenie osobiste, które daje wam bufor bezpieczeństwa. Zależy nam na tym, abyście czuli się bezpiecznie, tym bardziej, że wasza aktywność jako ochotników pochodzi z dobroci serca. Chcę również podziękować Panu Leszkowi Przybytniakowi oraz Tomaszowi Śmietance za dobrą współpracę, dzięki której zawsze udaje nam się zwiększyć środki, które są potrzebne w skutecznym działaniu strażaków ochotników – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Wicemarszałek Rafał Rajkowski wyraził głębokie uznanie i szacunek dla pracy strażaków OSP Kozienice.

 

W skład przekazanego umundurowania wchodzą: ubranie (kurtka i spodnie), buty specjalne gumowe, hełmy strażackie z latarkami i rękawice.

 

- Ogromnie się cieszę radością druhów. Nie ma nic bardziej radosnego, niżeli otrzymanie darów, które są bardzo potrzebne. Myślę, że te komplety umundurowania są bardzo istotne w pracy strażaka, ponieważ każda akcja niesie ze sobą ryzyko, a ten nowy sprzęt ma zapewnić wam poczucie bezpieczeństwa. My jako mieszkańcy możemy czuć się bezpieczni dzięki waszej pracy. Staramy się jak najbardziej pomagać ochotnikom, między innymi poprzez dofinansowania. Dziękujemy i życzymy bezpiecznej służby, oraz tego, aby ten sprzęt był bardzo mało używany – mówił radny Leszek Przybytniak.

 

Wartość jednego kompletu wynosi blisko 4 tysiące złotych.

 

- Bardzo się cieszę, że jestem tutaj wśród swoich w nowej roli. Przez dwadzieścia lat jako burmistrz z pięcioma kadencjami rady miejskiej staraliśmy się dostrzegać wasze potrzeby i reagować na nie w formie wielu milionów złotych zainwestowanych w bezpieczeństwo publiczne mieszkańców gminy Kozienice, a także ziemi kozienickiej. Ochotnicy jak i zawodowa straż jest na najwyższym krajowym poziomie, mamy się czym szczycić – powiedział radny Tomasz Śmietanka.

 

Głos zabrała również radna rady miejskiej Ewa Malec, która doceniła bohaterstwo, jakim na co dzień wykazują się strażacy OSP pełniący służbę - Pragnę przekazać wam drodzy druhowie wyrazy uznania dla waszej pracy, która jest bardzo potrzebna dla społeczeństwa, ale również niezmiernie niebezpieczna, ponieważ często ratujecie życie z narażeniem życia własnego. Służba ta zaangażowania, poświęcenia oraz odwagi za co wam serdecznie dziękuję – mówiła radna.

 

W imieniu strażaków ochotników nowe umundurowanie odebrał Tomasz Komorek prezes OSP Kozienice. Jak podkreślał nowe umundurowanie podniesie bezpieczeństwo ratowników oraz gotowość operacyjną całej jednostki.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - egzamin maturalny w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach
W dniu 12 sierpnia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała wyniki tegorocznych matur doty...
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Z okazji 100 lecia zwycięskiej wojny polsko-bolszewickiej, sekretarz Związku Piłsudczyków II RP w ...
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego w Warszawie nie przestają walczyć z nielegalnym h...
Fot. TFL
Niesamowite starcie czeka na kibiców, już 5 września w Amfiteatrze Miejskim KCRiS - Kozienick...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook