Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Młodzi piłkarze z Kozienic w kadrze okręgu. Jadą na duży turniej
Dodał: MariuszBasaj, 13-11-2017 09:48, odsłon: 2050
Na pierwszym planie Igor Przerwa z Energii Kozienice. Zdjęcie zrobione podczas finału Windoor Cup w 2016 roku. fot. Archiwum
Na pierwszym planie Igor Przerwa z Energii Kozienice. Zdjęcie zrobione podczas finału Windoor Cup w 2016 roku. fot. Archiwum

Kacper Pawlak i Igor Przerwa z Energii Kozienice zostali powołani do kadry rocznika 2008 Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, którą prowadzi trener z Kozienic Arkadiusz Mizera. Z kolei w kadrze rocznika 2005 jest trzech młodych piłkarzy Jastrzębia Głowaczów: Igor Głogowski, Karol Olczak i Maciej Słowikowski.

Powołania związane są z Turniejem o Puchar Prezesa Mazowieckiego ZPN "Diamenty Mazowsza" (roczniki 2006-2008), który startuje 21 listopada oraz towarzyskim meczem rocznika 2005 z reprezentacją Świętokrzyskiego zaplanowanym na 15 listopada.

 

W kadrze na mecz ze Świętokrzyskim znalazło się trzech piłkarzy Jastrzębia Głowaczów: Igor Głogowski, Karol Olczak i Maciej Słowikowski.

 

Kto zostanie diamentem?

 

Z kolei Kacper Pawlak i Igor Przerwa z Energii Kozienice pojadą na turniej, w którym zmierzą się ekipy wszystkich Okręgowych Związków Piłki Nożnej z Terenu Mazowsza: Radomskiego, Siedleckiego, Płockiego, Ciechanowsko-Ostrołęckiego oraz dwie reprezentacje z stolicy. Każdy rocznik będzie rywalizował w swojej kategorii wiekowej.

 

Trenerem najmłodszego z w/w roczników, czyli 2008 jest Arkadiusz Mizera z Kozienic, założyciel Akademii Piłkarskiej "Nasze Nadzieje" oraz aktualny szkoleniowiec KP Stanisławice. - W połowie września otrzymałem propozycję objęcia kadry tego rocznika. Zgodziłem się. To dla mnie wielkie wyróżnienie, zwłaszcza że wiele spędziłem na trenowaniu dzieci i młodzieży - mówi w rozmowie z naszą redakcją.

 


Kadrę rocznika 2008 prowadzi Arkadiusz Mizera. fot. archiwum

 

Igor Przerwa gra na pozycji bramkarza, z kolei Kacper Pawlak ma predyspozycje ofensywnego pomocnika. Obaj do kadry trafili po serii konsultacji. To spore wyróżnienie, zwłaszcza że wszystkie reprezentacje okręgu zdominowane są przez przedstawicieli radomskich drużyn.

 

- Powołania dla piłkarzy z Kozienic do kadry okręgu czy województwa nie są zbyt częste. Przez lata na konsultacje jeździło mnóstwo zawodników, ale na konsultacjach zazwyczaj się kończyło. Do kadry Mazowsza w ostatnich latach trafiał Jakub Stankiewicz, poza tym nie przypominam sobie kolejnych nazwisk. Teraz mamy dwóch piłkarzy i trenera z Kozienic. To fajny rocznik, chłopaki z potencjałem - mówi Arkadiusz Mizera i dodaje: - Dla chłopaków będzie to szansa na przetarcie się na dużej imprezie. Dla trenerów i działaczy okazja do porównania poziomu szkolenia w poszczególnych okręgach Mazowsza. 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 17:25 na drodze powiatowej w miejscowości Wybor&oacut...
Fot. A©Arpass
We wszystkich sądach w regionie radomskim trwa kryzys związany z nieobecnością dużej liczby pracownik&oac...
Fot. Kamil Zapora
Dzisiaj w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbył się XVIII Przegląd...
Kadr z filmu
W tym tygodniu na ekranie Kina KDK zobaczymy trzy nowe filmy. Na najmłodszych widzów czeka spotkan...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook