Dzisiaj jest piątek, 22 marca 2019 r., 81 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(AKTUALIZACJA) Niebezpieczny rottweiler na osiedlu. Nowa relacja świadka.
Dodał: KamZap, 21-03-2018 21:57, odsłon: 6406
fot. KZ
fot. KZ

Od dwóch tygodni na ulicy Żeromskiego w Kozienicach mieszkańcy borykają sią z problemem niebezpiecznego rottweilera, który często bez nadzoru właściciela dopuszcza się ataków na ludzi. Miało już miejsce wiele groźnych incydentów, również z udziałem dzieci, a tylko dzisiaj policja była zmuszona interweniować dwa razy.

W ostatnich dniach policjanci z komendy powiatowej byli zmuszeni nadzwyczaj często podejmować interwencje na ulicy Żeromskiego w Kozienicach, z powodu psa rasy rottweiler. Z informacji jakie uzyskaliśmy od jednego z mieszkańców, pies jest wyjątkowo agresywny i dwa tygodnie temu w wyniku ataku na dziecko urwał mu kaptur od kurtki. Niestety według obowiązujących przepisów pies może zostać odebrany właścicielowi tylko na mocy wyroku sądu. Policjanci byli więc zmuszeni oddać psa właścicielowi, lecz z powodu jego nieobecności w mieszkaniu zwierzę zostało umieszczone w schronisku. Właściciel jednak zgłosił się do schroniska i dostał psa z powrotem.

Jednym z działań kozienickich policjantów było przeprowadzenie kontroli z pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej, jednak ta również nie dała powodów do odebrania psa właścicielowi, ponieważ zwierzę jest zadbane.

AKTUALIZACJA:

Z relacji naszej czytelniczki wynika, że po godzinie 16:00 na osiedlu rozległ się przeraźliwy krzyk i płacz dziecka. - Wybiegłam na balkon i natychmiast zadzwoniłam na policję. Dyżurny KPP wiedział już gdzie skierować patrol, bo to nie pierwsze wezwanie z tej okolicy, dwa tygodnie wcześniej miała miejsce identyczna sytuacja – wyjaśnia. W tym samym czasie na pomoc chłopcu pośpieszył młody mężczyzna, który próbował odciągnąć od niego zwierzę. Pies uciekł. Jednak po chwili ruszył za drugim chłopcem, który uciekał do klatki schodowej. Nie zdążył i on również został zaatakowany przez zwierzę. Młody mężczyzna starał się pomóc również jemu. W między czasie z bloku wybiegli rodzice dzieci, którzy również zadzwonili po pomoc. - Po 10 minutach przyjechało pogotowie, a po 12 minutach od mojego telefonu przyjechał patrol policji. Pies przez cały ten czas biegał po podwórku – dodaje świadek. Chłopiec, którego pies zaatakował jako pierwszego został zabrany do szpitala.

Policjanci zwabili psa jedzeniem i przywiązali smyczą do kosza na śmieci. Skrępowanego psa przez ponad godzinę pilnowało czterech funkcjonariuszy (dwa patrole), aż do przyjazdu pracowników Kozienickiej Gospodarki Komunalnej, którzy umieścili psa w klatce.

Funkcjonariusze policji chcieli oddać psa właścicielowi, jednak ten odmówił jego przyjęcia oświadczając, że rezygnuje z jego posiadania. Pies został w tej sytuacji odwieziony ponownie do schroniska. Właściciel wciąż ma jednak prawo go odebrać.  - Znam tego psa, to było spokojne zwierzę, tyle razy wszyscy go głaskali. Niestety właściciel znowu zaczął pić i chyba przestał odpowiednio go karmić, bo pies mocno wychudł i zrobił się agresywny – tłumaczy nasza czytelniczka.

Po wielu interwencjach do sądu wpłynęły cztery wnioski z art. 77 kodeksu wykroczeń. Logika podpowiada, że sąd zdecyduje o odebraniu psa właścicielowi, jednak  to trochę potrwa. Co w sytuacji kiedy właściciel zmieni zdanie i znów odbierze psa. Kto w tej sytuacji będzie szybszy?  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nie rozumiem dlaczego przy takim przypadku nie uspiło się psa. A właścielowi poszkodowani powinni się założyć sprawę odszkodowawczą, może to go nauczy, że o psa trzeba dbać i ponosic wszelka odpowiedzialność.
22-03-2018, 14:27:44
+ 6
- 6
odpowiedz
W ogóle w blokach powinien być odgórny zakaz trzymania psów, a zwłaszcza dużych. Pies ma sens gdy ktoś posiada dom, wtedy pełni swoje funkcje, czyli pupila i ostrzegawczą. Dodatkowo może się wylatać, wybiegać do woli. W bloku można sobie kota (na wolnym wybiegu), żółwia, czy królika chować a nie dużego psa.
22-03-2018, 19:48:52
+ 11
- 4
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
W czwartek 21 marca mogliśmy przenieść się z Kozienic do Irlandii, dzięki muzyce w wykonaniu zespołu Ston...
Wczoraj w Brzózie (gm. Głowaczów) policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę z Warszawy, kt&oa...
Fot. ZS nr 1
W Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pi...
Fot. UM Kozienice
Duża firma z branży owocowo-warzywnej chce do końca przyszłego roku wybudować na terenie gminy Kozienice ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook