Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Mieszkańcy mają już ciepłą wodę. Przerwa w jej dostawie związana z remontem na terenie ciepłowni została sporo skrócona.
Dodał: KamZap, 28-08-2018 13:25, odsłon: 1191
Fot. KGK
Fot. KGK

Na terenie Ciepłowni Miejskiej w Kozienicach trwają szeroko zakrojone prace remontowe mające zapewnić jej dalsze i bezawaryjne działanie. Przerwa w dostawie ciepłej wody spowodowana remontem pierwotnie miała potrwać do końca tego tygodnia, jednak dzięki sprawnemu przebiegowi prac zakończyła się już w minioną niedzielę.

18 czerwca Kozienicka Gospodarka Komunalna Sp. z o. o. zawarła umowę na wymianę komina wraz ze zbiorczymi kanałami spalin na terenie Ciepłowni Miejskiej przy ul. Głowaczowskiej 39. Zadanie to wynika z Wieloletniego Planu Zadań Inwestycyjnych i jest kolejnym etapem usprawnienia działania Ciepłowni Miejskiej w Kozienicach po wykonaniu modernizacji wszystkich źródeł ciepła w poprzednich latach.  

Zakres prac obejmuje przebudowę istniejącego komina stalowego polegającego na wymianie skorodowanego trzonu na nowy z wewnętrznym przewodem spalinowym o identycznych parametrach technicznych tj. wysokości 60 m i średnicy zewnętrznej 1700 mm. Przewód kominowy na całej długości będzie dwupowłokowy, składać się będzie z zewnętrznego trzonu nośnego wykonanego ze stali zwykłej i przewodu spalinowego wewnętrznego ze stali nierdzewnej. Wewnętrzny przewód spalinowy zostanie ocieplony wełną mineralną o grubości 80mm. Dodatkowo zostaną odtworzone pomosty technologiczne i drabina włazowa. Na kominie wykonana zostanie energooszczędna instalacja oświetlenia przeszkodowego oraz instalacja odgromowa. Pomiędzy 42 m a 60 m komin będzie pomalowany na biało czerwone pasy spełniając wymagania oznakowania lotniczego.

 

Jednocześnie z wymianą trzonu kominowego zostaną również wymienione zbiorcze przewody spalinowe, odprowadzające spaliny z kotłów nr 2, 3, 4, 5 i 6 do przedmiotowego emitera, które również kwalifikują się do wymiany. Ze względu na mniejszy przepływ objętości spalin spowodowanej likwidacją jednego kotła i modernizacją pozostałych kotłów zostaną zmniejszone średnicę kanałów spalin. Zaprojektowano prostokątne kanały spalin z blachy stalowej o grubości 6mm. Całość zostanie zaizolowana wełną mineralną o grubości 100mm i osłonięta blachą alucynkową.

 

 

 

Ponadto 11 lipca zawarta została umowa na modernizację rozdzielni RGNN wraz z dostawą i uruchomieniem agregatu prądotwórczego na terenie Zakładu Energetyki Cieplnej Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Agregat będzie stanowił rezerwę zasilania dla newralgicznych urządzeń technologicznych ciepłowni na wypadek dwustronnego zaniku zasilania. Agregat zostanie posadowiony na płycie fundamentowej wykonanej ze zbrojonego betonu, która zostanie umiejscowiona na zewnątrz budynku od północnej strony budynku ciepłowni. Dobrano agregat o mocy 160 kW, który w przypadku awarii zasilania zapewni ciągłą pracę ciepłowni.


Wszystkie ww. prace remontowe i modernizacyjne wymuszają zmianę organizacji pracy Ciepłowni Miejskiej, w tym również przerwę w dostawie ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców. W tym roku przerwa zaplanowana była w okresie od 22 do 31 sierpnia, jednak staraniem Zarządu Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. została skrócona do niezbędnego minimum.

 

Wielokrotnie podkreślałem, że wszystkie inwestycje realizowane przez KGK Sp. z o. o. w zakresie ciepłownictwa mają za zadanie poprawienie efektywności i jakości świadczonych usług oraz wyeliminowanie możliwości wystąpienia awarii. Obecnie widać wymierne efekty naszej działalności inwestycyjnej, chociażby przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej, która trwała niespełna cztery dni. Bardzo cieszy mnie fakt, że przerwa w dostawie ciepłej wody mogła być maksymalnie skrócona. Do wszystkich  mieszkańców ciepła woda trafiała już w niedzielne południe. Dołożyliśmy wszelkich starań aby skoordynować pracę czterech firm, które wykonywały niezbędne remonty w tym samym czasie  powiedział Prezes Zarządu Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. Robert Wojcieszek.             
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook