Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Międzynarodowy wyścig kolarski ponownie w Kozienicach
Dodał: MariuszBasaj, 05-07-2017 12:48, odsłon: 2244
fot. Mariusz Basaj / archiwum
fot. Mariusz Basaj / archiwum

Już w dniach 25-29 lipca odbędzie sie jubileuszowy 60. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Ta świetna sportowa impreza po raz kolejny zawita również do Kozienic, gdzie po raz kolejny rozegrany zostanie ostatni etap wyścigu. Co ciekawe, będzie też wyścig dla amatorów - Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego.

Jak w latach poprzednich, wyścig poprzedzi prolog na torze wyścigów konnych w Warszawie, a w kolejnych dniach kolarze będą rywalizować w Teresinie, Grodzisku Mazowieckim, Odrzywole i Kozienicach.

 

Tradycyjnie sercem zawodów będzie teren przed Krytą Pływalnią Delfin przy ul. Legionów. Na godz. 12:30 zaplanowano oficjalną prezentację startujących ekip, a o godz. 13:00 odbędzie się start ostry z ulicy Piastowskiej. Ostatni zawodnicy powinni zameldować się na mecie około godz. 16:30, a na godz. 17:00 zaplanowano ceremonię nagradzania zwycięzców. Do pokonania na tym etapie zawodnicy będą mieli 165 kilometrów.

 

W ubiegłym roku pierwszy na mecie kozienickiego zameldował się Maximilian Beyer z reprezentacji Niemiec, drugi był Alois Kankovsky z Wihrlpool Author Team, a trzeci Alan Banaszek z CCC Sprandi Team. Ubiegłoroczna edycja zawodów przyciągnęła aż 140 kolarzy z 24 ekip z całej Europy, m.in. Niemiec, Holandii, Czech, Słowacji, Ukrainy czy Białorusi.

 

Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego

 

Mamy też dobrą wiadomość dla miłośników kolarstwa znaszego terenu, bo wyścig poprzedzą amatorskie Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego. Do pokonania będzie 33 km. Zgłosić mogą się wszyscy powyżej 16 roku życia, a udział dla mieszkańców powiatu jest bezpłatny. Zarejestrować można się poprzez www.mazoviateam.pl albo biurze zawodów w dniu wyścigu. Na najlepszych czekają puchary, medale i nagrody.

 

Biuro będzie czynne w godz. 8:00-9:30. Start wspólny zaplanowano na godz. 10:00, przyjazd zawodników w godz. 11:00-11:30, a dekorację na godz. 13:45.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KPP Kozienice
W środę 20 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie odbyła się debata ewaluacyjna, na temat...
Fot. KDK
W czwartek 21 czerwca najlepsi wokaliści i tancerze 25. edycji Music-Dance ponownie spotkali się w Centru...
Fot. Kamil Zapora
W piątek 22 czerwca uczniowie w całej Polsce zaczęli letnią przerwę w nauce. W kozienickich szkołach w cz...
Rafał Zielony (z lewej) to reprezentant kozienickiej komendy, który stanął na drugim miejscu podium w kategorii drabina hakowa - indywidualnie. Fot. Kamil Zapora
W dniach 20-21 czerwca w Kozienicach odbywały się XIX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w spor...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook