Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 r., 83 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Masz ciekawy pomysł, lecz brakuje ci środków na jego realizację? Enea oferuje wsparcie
Dodał: KamZap, 08-02-2018 18:59, odsłon: 2304
fot. KZ
fot. KZ

W czwartek 8 lutego w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach miało miejsce spotkanie społeczności lokalnej z przedstawicielami grupy Enea, w czasie którego bliżej poznali dwie gałęzie działalności społecznej prowadzonej przez Eneę, czyli projekty sponsoringowe i Fundację Enea.

Pierwszą część spotkania poprowadził Mateusz Pułkowski – specjalista ds. PR w Enei Wytwarzanie oraz Justyna Tkaczyk-Kurek – koordynator ds. wolontariatu w Enei Wytwarzanie. Skupili się oni na pojęciu sponsoringu. Jak się okazało wsparcie finansowe uzyskane tą drogą nie jest darowizną, ponieważ w tym wypadku Enea inwestując w jakiś projekt oczekuje tzw. zwrotu medialnego za pomocą brandingu np. w postaci umieszczania loga Enei na stadionach, stronach internetowych czy portalach społecznościowych. Ten rodzaj pomocy ze strony Enei wydaję się najodpowiedniejszy np. dla klubów sportowych czy organizatorów różnych wydarzeń kulturalnych lub festiwali.

Współpracę z Eneą na zasadzie sponsoringu można nawiązać wypełniając wniosek na stronie internetowej TUTAJ. W czasie sporządzania wniosku należy być rzetelnym w tym co robimy z uwagi na to, że budżet jest ograniczony, a wniosków wpływa bardzo dużo, więc wybrane zostaną tylko te najlepsze. Natomiast możemy być pewni, że każdy wniosek zostanie rozpatrzony, a uzyskanie pozytywnej odpowiedzi jest gwarancją realizacji naszego projektu.

 

Fundacja Enea


Druga część spotkania poświęcona została Fundacji Enea, o której opowiadały członkinie zarządu: Agata Goor i Joanna Sobótka. W odróżnieniu od sponsoringu pieniądze pozyskane z tego źródła możemy traktować jako darowiznę z uwagi na charytatywny typ działalności Fundacji. Głównymi beneficjentami jej środków mogą być organizacje niegospodarcze, działające na rzecz dobra publicznego takie jak: stowarzyszenia, szkoły, domy dziecka, ośrodki pomocy społecznej itp. Fundacja prawie w ogóle nie wspiera osób fizycznych za wyjątkiem swoich byłych pracowników w trudnej sytuacji życiowej i akcji Akademii Talentów.

 

 

 

Kluczowe projekty prospołeczne Fundacji Enea to właśnie wspomniana już i bardzo popularna Akademia Talentów, której laureatem jest m.in. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie. Wciąż jednak pojawiają się nowe jak np. „Dobra Energia ponad granicami” ukierunkowana na pomoc Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie.

Fundacja Enea ściśle współpracuje z wolontariatem pracowniczym, który może być pośrednikiem dla osób zainteresowanych wsparciem fundacji.

W spotkaniu uczestniczyło wiele osób, w tym m.in. wiceburmistrz gminy Kozienice Małgorzata Bebelska, dyrektorzy kozienickich instytucji publicznych i przedstawiciele lokalnego sportu, wyraźnie zainteresowani współpracą, ponieważ nie zabrakło z ich strony wielu pytań dotyczących jej szczegółów.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Dzisiaj w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbyły się oficjalne obchody przypadającego 21...
Fot. Facebook
W sobotę 23 marca KKS Kozienice zagrał swój ostatni mecz w tym sezonie. Po znakomitej grze wygrali...
źródło: Facebook
Dzisiaj rozpoczęła się runda wiosenna w czwartej lidze mazowieckiej. Pierwszym zespołem, z którym ...
Fot. P.Nowak/PSP4
W czwartek 21 marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach otworzyła drzwi prze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook