Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Kozienicki policjant po służbie pomógł przy wypadku i zatrzymał pijanego sprawcę
Dodał: MariuszBasaj, 04-12-2017 13:35, odsłon: 6010

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego kozienickiej komendy, w czasie wolnym od służby, pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Antoniówka (powiat radomski). Funkcjonariusz wyciągnął z samochodów poszkodowanych oraz udzielił pomocy nieprzytomnej kobiecie. Zatrzymał też oddalającego się z miejsca zdarzenia kierującego, który jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę, w miejscowości Antoniówka, kierujący seatem toledo wyprzedzając kolumnę pojazdów uderzył w bok pojazdu hyundai i zjechał do przydrożnego rowu. Całe zdarzenie widział jadący tą trasą policjant z Kozienic. Bez chwili wahania, natychmiast zaczął udzielać pomocy poszkodowanym. W pojazdach znajdowały się dwie osoby. Kierujący hyundaiem z pomocą policjanta wydostał się z samochodu przez okno, bo zakleszczone były drzwi. Funkcjonariusz wydostał też z drugiego samochodu - seata zakleszczoną osobę. By wyciągnąć z samochodu nieprzytomną kobietę, musiał najpierw wybić szybę. Następnie udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy. Dzięki temu kobieta po chwili odzyskała przytomność. Dalszej pomocy udzieliła jej wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia.

 

W trakcie pomagania poszkodowanym policjant zauważył, że sprawca zdarzenia, kierujący seatem zaczął uciekać z miejsca wypadku, przeskakując przez ogrodzenie pobliskiej posesji. Funkcjonariusz natychmiast pobiegł za mężczyzną. Po krótkim pościgu zatrzymał go, przekazując następnie funkcjonariuszom z radomskiej drogówki. W toku dalszych czynności okazało się, że 29-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

– Pamiętajmy, że do obowiązków każdego uczestnika ruchu drogowego należy niezwłoczne udzielenie pomocy osobie rannej, poszkodowanej w wypadku drogowym, dbając jednocześnie o swoje bezpieczeństwo – mówi rzecznik kozienickiej policji mł. asp. Ilona Tarczyńska.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.archiwum/ED
Dokładnie o północy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza. Od tego momentu do zakończen...
Fot. Kronika Kozienicka
O 18:30 w studiu Kroniki Kozienickiej rozpocznie się debata przedwyborcza wszystkich czterech kandydat&oa...
Fot. A©Arpass
W piątek rano pod kozienicką Pływalnią „Delfin” przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zorgan...
Fot. archiwum
Dzisiaj o godzinie 18:30 w studiu Kroniki Kozienickiej odbędzie się pierwsza w historii naszego miasta de...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook