Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Kozienicki Dom Kultury znowu będzie otwarty. Wraca też kino
Dodał: DL, 18-06-2020 12:29, odsłon: 624

Już od poniedziałku, 22 czerwca, siedziba Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, czyli Centrum Kulturalno-Artystyczne, będzie ponownie otwarta dla mieszkańców. Kozieniczanie mogą się też szykować na powrót filmowych emocji, bo 3 lipca ruszą nowe seanse w „Kinie KDK”. Warto jednak pamiętać, że będą obowiązywały specjalne zasady bezpieczeństwa.

W pierwszym tygodniu po ponownym otwarciu drzwi, placówka będzie działała krócej. W dniach 22-26 czerwca, mieszkańcy będą mogli odwiedzać Centrum Kulturalno-Artystyczne w godz. 9.00-17.00. W sobotę i niedzielę, 27 czerwca i 28 czerwca, obiekt będzie zamknięty, a od poniedziałku, 29 czerwca, planowany jest powrót do standardowych godzin otwarcia, czyli 9.00-21.00.

 

Maseczki, dezynfekcja, dystans

 

Ponowne otwarcie obiektu wiąże się z wprowadzeniem dodatkowych zasad sanitarnych, które obowiązywały będą zarówno pracowników, jak i osoby odwiedzające CKA. Wszystko po to, by do minimum ograniczyć ryzyko związane z koronawirusem.

 

– Priorytetem dla nas jest w tej chwili zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego dostępu do oferty kulturalnej. Dlatego też, w oparciu o aktualne wytyczne dla ośrodków kultury, przygotowaliśmy specjalne procedury – podkreśla dyrektor KDK Elwira Kozłowska. – Otwieramy drzwi dla wszystkich, ale prosimy o przestrzeganie zasad. Chodzi o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i pracowników Kozienickiego Domu Kultury – dodaje.

 

Osoby wchodzące do CKA będą miały obowiązek zakrywania nosa i ust (przyłbice lub maseczki osobiste), a także zdezynfekowania dłoni. Pojemniki z płynem będzie można znaleźć w wielu punktach Centrum, m.in. na filarach przy głównym wejściu, przy kasach, wejściu do sali koncertowo-kinowej oraz przed salami zajęciowymi, a także w toaletach.

 

Osoby przebywające w CKA powinny zachowywać dystans 2 metrów od innych ludzi. Przed punktem informacji oraz kasami zostały umieszczone specjalne naklejki, które pomogą w zachowaniu odległości podczas stania w kolejce. Zainstalowano też przegrody antywirusowe z tworzywa sztucznego.

 

W całym budynku zamontowano także specjalne tablice informacyjne, w tym te dotyczące maksymalnej liczby osób w danym pomieszczeniu (również w toaletach). Pracownicy zadbają też o regularne wietrzenie budynku (co trzy godziny) oraz dezynfekcję, w tym stołów, krzeseł, klamek, włączników.

 

Lada dzień będą zajęcia

 

Pierwsze tygodnie po powrocie do „nowej normalności”, w Kozienickim Domu Kultury upłyną głównie pod znakiem zajęć oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży. Do wtorku, 23 czerwca, trwają zapisy do udziału w akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”.

 

Tu również będą obowiązywały specjalne zasady, o których organizatorzy informowali podczas zapisów. Warto przypomnieć, że w letniej ofercie znalazło się ponad 30 różnego rodzaju warsztatów, a także specjalne seanse kinowe. Akcja ruszy już 1 lipca.

 

Wraca kino!

 

Kinomanów z pewnością ucieszy fakt o powrocie „Kina KDK”. Pierwsze seanse zaplanowano już na 3 lipca, a lada dzień powinniśmy poznać repertuar.

 

– Warto podkreślić, że w tym roku w Kinie KDK nie będzie tradycyjnej przerwy wakacyjnej, jak w ubiegłych latach. Nasi mieszkańcy już dość długo musieli czekać na filmowe emocje, dlatego postanowiliśmy, że w tym roku filmy będą wyświetlane przez całe lato mówi dyrektor Elwira Kozłowska.

 


 

Trzeba jednak pamiętać, że zalecania sanitarne będą obowiązywały również w kinie. Dla widzów udostępniona zostanie połowa miejsc w sali koncertowo-kinowej, a kinomani będą musieli używać maseczek bądź przyłbic.

 

Po szczegółowe informacje dotyczące zasad sanitarnych w Kozienickim Domu Kulturalnym odsyłamy na stronę www.dkkozienice.pl. Aktualne informacje na temat kina można znaleźć pod adresem www.kinokozienice.pl

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. archiwum Kozienickiego Domu Kultury
Trzy inicjatywy kulturalne, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, otrzymają dofinansowanie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...
Na zdjęciu zawodniczki ze zwycięskiej ekipy: (od lewej) Patrycja Przerwa, Aleksandra Kozłowska, Kasia szpera, Ala Morawska
W sobotę, 1 sierpnia na placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się turniej w koszykówce 3x3 o tytuł m...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook