Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Konkurs na inicjatywy mieszkańców Gminy Kozienice. To ostatnia chwila, by złożyć wniosek
Dodał: MaG, 06-07-2020 13:21, odsłon: 440
fot.Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka /archiwum
fot.Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka /archiwum

Jeszcze do końca tygodnia mieszkańcy Gminy Kozienice mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach konkursu na inicjatywy lokalne, ogłoszonego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Na realizację najlepszych z nich czeka nawet do 7 tysięcy złotych dofinansowania. Warto się pośpieszyć.

Konkurs na inicjatywy mieszkańców jest częścią realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.


Każdy mieszkaniec Gminy Kozienice może zgłosić swój pomysł na inicjatywę z zakresu kultury. Mogą to być np. warsztaty, zajęcia, koncerty, spektakle, wystawy czy inne przedsięwzięcia, jakie tylko wymyślą. W tym aspekcie organizatorzy pozostawiają mieszkańcom dużą swobodę – jednym z założeń programu jest bowiem wyzwolenie ich potencjału kulturotwórczego.


Coraz mniej czasu
Wnioski do konkursu mogą składać wszyscy mieszkańcy Gminy Kozienice, zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy mieszkańców, w tym osoby niepełnoletnie (w grupie powinna być co najmniej jedna osoba dorosła). Wystarczy mieć dobry pomysł, a następnie wypełnić i złożyć wniosek, by ubiegać się o środki na jego realizację. Warto pamiętać, że inicjatywy, które otrzymają dofinansowanie będą mogły być realizowane w terminie od 1 września do 10 listopada.


Wzór formularza zgłoszeniowego można pobrać ze strony www.dkkozienice.pl lub w punkcie informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego. Formularz jest bardzo krótki i prosty, a jego wypełnienie nie powinno sprawić nikomu problemów. W razie potrzeby, na pytania związane z wnioskami odpowiedzą pracownicy Kozienickiego Domu Kultury.


Wypełnione formularze należy przekazać do Kozienickiego Domu Kultury za pośrednictwem poczty tradycyjnej (Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice), elektronicznej (na adres: sekretariat@dkkozienice.pl) lub osobiście (w punkcie informacji). Czasu jest coraz mniej, bo wnioski przyjmowane będą tylko do niedzieli, 12 lipca, do godz. 15.00.


W oczekiwaniu na wyniki
Wszelkie kryteria oceny wniosków, zawarte są w regulaminie, który dostępny jest TUTAJ. Już dziś wiadomo, że do realizacji trafi od 3 do 7 inicjatyw mieszkańców, a finałową listę poznamy najpóźniej 7 sierpnia.


– Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby podzielili się swoimi pomysłami z zakresu kultury. Dzięki projektowi, mamy niepowtarzalną okazję do tego, by wspólnie zorganizować coś ciekawego. To mogą być zarówno większe przedsięwzięcia, jak i te mniejsze, skierowane do społeczności lokalnych: mieszkańców danej miejscowości czy osiedla. Ze swojej strony oferujemy pomoc na każdym etapie realizacji inicjatywy: zarówno od strony organizacyjnej, jak i księgowej – mówi Aleksandra Sitnik, główny specjalista ds. programowych Kozienickiego Domu Kultury.


Projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” realizowany jest w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja szpitala w Kozienicach informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obe...
Fot. archiwum Kozienickiego Domu Kultury
Trzy inicjatywy kulturalne, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, otrzymają dofinansowanie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook