Dzisiaj jest środa, 22 maja 2019 r., 142 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Koniec zabawy w ciuciubabkę. Pierwszy poważny krok w sprawie szpitala podjęty
Dodał: KamZap, 27-03-2018 09:38, odsłon: 3536
fot. KZ
fot. KZ

W poniedziałek, 26 marca w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyła się XL Sesja Rady Powiatu Kozienickiego, na której radni zgodzili się co do tego, że temat szpitala wymaga szczególnego traktowania, w związku z czym na 9 kwietnia zaplanowano posiedzenie specjalnej komisji.

XL Sesja Rady Powiatu Kozienickiego rozpoczęła się od sprawozdania starosty z prac zarządu powiatu, który obradował 5 razy. Poruszane na nich kwestie to m.in.: usunięcie pomnika Janka Krasickiego przy obecnej ulicy Ignacego Krasickiego, ustalenie cen wywoławczych dla lokali przy ulicy Serdecznej w Aleksandrówce, przesunięcie spłaty kredytu w wysokości 3 mln złotych zaciągniętych przez szpital, a także dalsze losy oddziału stacjonarnego rehabilitacji w Kozienicach.

Uchwały, które zostały tego dnia poddane pod głosowanie dotyczyły: delegowania Radnych do Komisji Bezpieczeństwa i porządku, wyrażenia zgody na wynajem powierzchni użytkowej w budynku administracyjno-biurowym przy ulicy Kochanowskiego 28 w Kozienicach, a także zmian w budżecie powiatu kozienickiego na 2018 rok i w wieloletniej prognozie finansowej powiatu. Wszystkie zostały zaakceptowane przez radę jednogłośnie.

Przestańmy się bawić w ciuciubabkę

Poniedziałkowa sesja była kolejną, w czasie której pytania o kondycje kozienickiego szpitala zdominowały tę część obrad przeznaczonych na zapytania i interpelacje radnych. Radny Roman Wysocki nie krył swojego rozczarowania odpowiedzią jaką dostał od dyrektora SPZZOZ Kozienice Jarosława Pawlika po ostatniej sesji. Radny Sałek podzielił się z radą swoją opinią na temat przebiegu rozmów dyrektora szpitala z lekarzami z oddziału chirurgii. Te były prowadzone tylko raz przed złożeniem wypowiedzeń, co według radnego mogło być niewystarczające,a kolejne rozmowy mogły zmienić zdanie lekarzy i nakłonić ich do przedstawienia swoich postulatów, tak jak zrobili to lekarze z oddziału wewnętrznego. Stanisław Orzechowski pytał z kolei jak wygląda realizacja planu naprawczego szpitala.


W świetle powyższych pytań radna Janina Golik zwróciła uwagę na to, że problem szpitala powraca na każdej sesji, a próby jego rozwiązania przypominają w tym momencie grę w ciuciubabkę. Radna zauważyła, że brakuje właściwej komunikacji między lekarzami, dyrekcją i radą powiatu i najwyższy czas podjąć kroki w stronę merytorycznej dyskusji w kręgu zainteresowanych. Po tych słowach starosta Andrzej Jung wyszedł z wnioskiem o zebranie komisji w sprawie szpitala, w której uczestniczyliby radni razem z przedstawicielami SPZZOZ Kozienice. Zaproponowany termin to poniedziałek, 9 kwietnia. Wniosek został przyjęty.

Tymczasem jeszcze wczoraj w czasie swoich odpowiedzi dyrektor Pawlik przekazał informację, która dla wielu mogła być zaskoczeniem. Jak się okazało zadanie prowadzenia oddziału chirurgii w Kozienicach zostanie powierzone firmie zewnętrznej. Na pytanie czy takie działanie jest zgodne z programem naprawczym, Jarosław Pawlik odpowiedział, że nie jest sprzeczne.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
czas na zmianę pokoleniową w radach powiatu i gminy,a może my obywateli 9 kwietnia pokażemy siłę i zjawimy sie na tej radzie, my i nasze dzieci nie bedą miały gdzie sie leczyć,
27-03-2018, 23:23:20
+ 6
0
odpowiedz
W Kozienicach ja u Kononowicza - "Nie będzie niczego" - a nie sorki Nowe Centrum będzie...
04-04-2018, 12:09:42
+ 1
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja, pixabay.com
Jak poinformował dzisiaj Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, na terenie miasta może powstać około 10 punk...
Od lewej sierż. Tomasz Dąbrowski, st. post. Ireneusz Iwańczyk Fot. KPP Kozienice
Do pożaru poddasza domu doszło w miniony weekend w gminie Grabów nad Pilicą. Dom zamieszkiwała sam...
Fot. Kamil Zapora
W sobotę 25 maja na stadionie w Kozienicach już po raz dziewiąty będą ze sobą konkurować młodzi adepci kr...
Fot. Kamil Zapora
Już po raz szósty do Kozienic zawitają utalentowani zawodnicy, by oczarować kozienicką publiczność...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook