Dzisiaj jest czwartek, 17 stycznia 2019 r., 17 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Koniec zabawy w ciuciubabkę. Pierwszy poważny krok w sprawie szpitala podjęty
Dodał: KamZap, 27-03-2018 09:38, odsłon: 3306
fot. KZ
fot. KZ

W poniedziałek, 26 marca w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyła się XL Sesja Rady Powiatu Kozienickiego, na której radni zgodzili się co do tego, że temat szpitala wymaga szczególnego traktowania, w związku z czym na 9 kwietnia zaplanowano posiedzenie specjalnej komisji.

XL Sesja Rady Powiatu Kozienickiego rozpoczęła się od sprawozdania starosty z prac zarządu powiatu, który obradował 5 razy. Poruszane na nich kwestie to m.in.: usunięcie pomnika Janka Krasickiego przy obecnej ulicy Ignacego Krasickiego, ustalenie cen wywoławczych dla lokali przy ulicy Serdecznej w Aleksandrówce, przesunięcie spłaty kredytu w wysokości 3 mln złotych zaciągniętych przez szpital, a także dalsze losy oddziału stacjonarnego rehabilitacji w Kozienicach.

Uchwały, które zostały tego dnia poddane pod głosowanie dotyczyły: delegowania Radnych do Komisji Bezpieczeństwa i porządku, wyrażenia zgody na wynajem powierzchni użytkowej w budynku administracyjno-biurowym przy ulicy Kochanowskiego 28 w Kozienicach, a także zmian w budżecie powiatu kozienickiego na 2018 rok i w wieloletniej prognozie finansowej powiatu. Wszystkie zostały zaakceptowane przez radę jednogłośnie.

Przestańmy się bawić w ciuciubabkę

Poniedziałkowa sesja była kolejną, w czasie której pytania o kondycje kozienickiego szpitala zdominowały tę część obrad przeznaczonych na zapytania i interpelacje radnych. Radny Roman Wysocki nie krył swojego rozczarowania odpowiedzią jaką dostał od dyrektora SPZZOZ Kozienice Jarosława Pawlika po ostatniej sesji. Radny Sałek podzielił się z radą swoją opinią na temat przebiegu rozmów dyrektora szpitala z lekarzami z oddziału chirurgii. Te były prowadzone tylko raz przed złożeniem wypowiedzeń, co według radnego mogło być niewystarczające,a kolejne rozmowy mogły zmienić zdanie lekarzy i nakłonić ich do przedstawienia swoich postulatów, tak jak zrobili to lekarze z oddziału wewnętrznego. Stanisław Orzechowski pytał z kolei jak wygląda realizacja planu naprawczego szpitala.


W świetle powyższych pytań radna Janina Golik zwróciła uwagę na to, że problem szpitala powraca na każdej sesji, a próby jego rozwiązania przypominają w tym momencie grę w ciuciubabkę. Radna zauważyła, że brakuje właściwej komunikacji między lekarzami, dyrekcją i radą powiatu i najwyższy czas podjąć kroki w stronę merytorycznej dyskusji w kręgu zainteresowanych. Po tych słowach starosta Andrzej Jung wyszedł z wnioskiem o zebranie komisji w sprawie szpitala, w której uczestniczyliby radni razem z przedstawicielami SPZZOZ Kozienice. Zaproponowany termin to poniedziałek, 9 kwietnia. Wniosek został przyjęty.

Tymczasem jeszcze wczoraj w czasie swoich odpowiedzi dyrektor Pawlik przekazał informację, która dla wielu mogła być zaskoczeniem. Jak się okazało zadanie prowadzenia oddziału chirurgii w Kozienicach zostanie powierzone firmie zewnętrznej. Na pytanie czy takie działanie jest zgodne z programem naprawczym, Jarosław Pawlik odpowiedział, że nie jest sprzeczne.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
czas na zmianę pokoleniową w radach powiatu i gminy,a może my obywateli 9 kwietnia pokażemy siłę i zjawimy sie na tej radzie, my i nasze dzieci nie bedą miały gdzie sie leczyć,
27-03-2018, 23:23:20
+ 6
0
odpowiedz
W Kozienicach ja u Kononowicza - "Nie będzie niczego" - a nie sorki Nowe Centrum będzie...
04-04-2018, 12:09:42
+ 1
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
„Bośnia – kraj spalonego sąsiada” oraz „Cypr wstrząśnięty, nie zmieszany” t...
Fot. KDK
Od 14 stycznia do 11 lutego w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego można oglądać wystawę „...
Wczoraj policjanci z Kozienic zatrzymali kierującego pojazdem renault, który jechał bez zapiętych ...
Fot. archiwum
Od 28 stycznia do 1 lutego w ramach pierwszego tygodnia ferii z KCRiS odbędzie się 22 edycja Turnieju Pił...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook