Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wybory 2018. Kandydaci na burmistrza i wójtów w powiecie kozienickim
Dodał: KamZap, 31-08-2018 14:06, odsłon: 8273
ilustracja
ilustracja

21 października wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw. Sprawdzamy jakie nazwiska powalczą o najwyższe stanowiska w swoich gminach w powiecie kozienickim. Oto lista kandydatów.

Na oficjalne ogłoszenie swoich kandydatów komitety wyborcze mają czas do 26 września, jednak już teraz niektóre osoby potwierdziły swoją wolę wystartowania w zbliżających się wyborach.

Do wyścigu o fotel włodarza stolicy powiatu stanie czterech kandydatów.

Martin Bożek
Od czterech lat pełni funkcję radnego Rady Miejskiej w Kozienicach. W latach 2010-2014 był radnym powiatowym. Jest doktorem nauk prawnych, prawnikiem w kancelarii adwokackiej. Ma 43 lata. Rodzina to żona Ilona i dwoje dzieci. Mieszka w Łuczynowie pod Kozienicami. W lokalnej prasie od lat analizuje i komentuje działania kozienickiego samorządu. Jest kandydatem komitetu wyborczego „Kozienice.2018”


Piotr Kozłowski
Samorządowiec, społecznik, posiada wykształcenie prawnicze. Od urodzenia jest mieszkańcem gminy Kozienice. Posiada 17-letnie doświadczenie w pracy w samorządzie. Obecnie pracuje jako sekretarz gminy Głowaczów. Członek Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka", wybrany w lutym tego roku na - Człowieka Roku w Powiecie Kozienickim w plebiscycie Echa Dnia. Żonaty, posiada troje dzieci. Startuje z własnego komitetu „Kozienicka Inicjatywa Samorządowa Piotra Kozłowskiego”.


Artur Matera Prawdopodobnie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na burmistrza gminy Kozienice wystartuje Artur Matera. Ma 28 lat. Od listopada 2017 roku jest Przewodniczącym Zarządu Powiatowego PiS w Kozienicach. Od 2016 roku pełni także funkcję zastępcy Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kozienicach.

Tomasz Śmietanka Jako obecnie piastujący stanowisko burmistrza gminy Kozienice o ponowną kadencję prawdopodobnie będzie starał się również Tomasz Śmietanka. Ma 49 lat. Należy do Samorządowego Forum Ziemi Kozienickiej. Burmistrzem jest od pięciu kadencji.

 


Kandydaci na wójtów

Powiat kozienicki to oprócz Kozienic jeszcze sześć innych gmin. W całym powiecie o stanowisko wójta będzie starało się około dziesięciu kandydatów.

Garbatka-Letnisko

W tym roku obecny wójt Garbatki-Letnisko Robert Kowalczyk zdecydował się stanąć ponownie do wyborów, lecz już nie w gminie, w której sprawował władze przez osiem lat, a w niedaleko położnych Pionkach. Decyzję o starcie w wyborach podjęła obecna sekretarz gminy Teresa  Fryszkiewicz – wiek 43 lata, wykształcenie wyższe, mężatka, dwoje dzieci. Mieszkanka Garbatki-Letnisko, od 20 lat pracownik Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko. Jest wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania. Startuje z KWW Teresy Fryszkiewicz „Przyjazna Gmina”.


Swój udział w wyborach na wójta w Garbatce-Letnisko rozważa również obecny wicestarosta kozienicki Krzysztof Stalmach. 62 lata, mieszka w Garbatce-Letnisko, ma tytuł doktora, jeśli będzie startował to prawdopodobnie z komitetu lokalnego „Praworządny Powiat Miasto i Gmina, jest byłym wójtem Garbatki-Letnisko.

Głowaczów

Również dwóch kandydatów ubiega się o stanowisko wójta w gminie Głowaczów.

 

Hubert Czubaj 36 lat, wykształcenie wyższe, żonaty ma dwóch synów. Pracuje w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Piasecznie na stanowisku dyżurny stanowiska kierowania. Interesuje się sportem i muzyką. Ukończył studia na Politechnice Radomskiej na Wydziale Nauczycielskim kierunek Wychowanie Fizyczne, a także Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Znany w regionie radomskim piłkarz i trener. Występował w Legionie Głowaczów, KS Warka i Prochu Pionki. Był również trenerem drużyny seniorów Legionu z którą awansował do Ligi Okręgowej. Prowadził również drużyny młodzieżowe w Legionie i odnosił z nimi duże sukcesy. Obecnie trener drużyn młodzieżowych w KS Warka. Dwukrotnie wybierany był najpopularniejszym trenerem powiatu kozienickiego w plebiscycie Echa Dnia. Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Głowaczowie. Czynnie bierze udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych na terenie gminy jak również poza nią. Wielokrotnie odznaczany za zasługi dla pożarnictwa. Chętnie wspiera akcje charytatywne m.in. ”Szlachetną Paczkę”, a także społeczne i szkolne. Radny Gminy Głowaczów w poprzedniej kadencji, w obecnej objął funkcję Przewodniczącego Rady Gminy. Jest kandydatem na wójta gminy Głowaczów z Komitetu Wyborczego Wyborców Demokratyczna Rozwojowa Gmina Głowaczów.


Józef Grzegorz Małaśnicki 61 lat, od urodzenia mieszka w Głowaczowie. Ukończył studia magisterskie na kierunku Administracja, Wydziału Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Handlowej. Wiele lat pracował na stanowisku kierowniczym Bazy Sprzętu i Transportu przedsiębiorstwa „Beton-Stal” w Świerżach Górnych, a następnie przez 10 lat prowadził własną działalność gospodarczą. Przez osiem lat był radnym gminy Głowaczów, przez kolejnych 8 radnym powiatu kozienickiego, w tym przez ponad 7 jego wicestarostą, a od 2014r. pełni funkcję wójta gminy Głowaczów. Jest Prezesem Stowarzyszenia Praworządny Powiat Miasto i Gmina oraz Prezesem Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Głowaczów. Działalność na rzecz samorządu, stowarzyszeń i grup społecznych została zauważona, wielokrotnie doceniana i wyróżniana m.in. prezydenckim Brązowym Krzyżem Zasługi,  ministerialnym Medalem Komisji Edukacji Narodowej, marszałkowskim Medalem Pro Masovia, Srebrym Krzyżem Zasługi Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska  Polskiego, Odznaką "Przyjaciel Niewidomych" Mazowieckiego PZN i wieloma innymi. Kandyduje z Komitetu Wyborczego Praworządny Powiat Miasto i Gmina. Prywatnie jest mężem, ojcem i dziadkiem.Gniewoszów

Marcin Gac lat 38, stan cywilny kawaler, wykształcenie wyższe Akademia Rolnicza w Lublinie, mieszkaniec wsi Zalesie. Doświadczenie w zawodzie: pracownik ARiMR w biurze powiatowym w Kozienicach i biurze powiatowym Warszawa Zachód, pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów

Wiejskich. Obecnie wójt gminy Gniewoszów. Kandyduje z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Lepsza Gmina Gniewoszów.


Grabów nad Pilicą

Euzebiusz Strzelczyk Ma 57 lat, mieszka w Warce. Wójt Grabowa nad Pilicą, w 2017 roku obchodził on 25-lecie objęcia tego urzędu. W tym roku będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Startuje z komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Magnuszew


Marek Drapała ur. 14 sierpnia 1965r w Kozienicach, wykształcenie wyższe. Od 2014 roku pełni funkcję wójta gminy Magnuszew. W tym roku będzie starał się o kolejną kadencję. Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Gminy Magnuszew.

Sieciechów

W zbliżających się wyborach samorządowych o stanowisko wójta gminy Sieciechów ubiegać się będzie 
prawdopodobnie Jacek Bogucki – kierownik referatu gospodarki komunalnej w Sieciechowie startujący z własnego komitetu wyborczego - KWW Jacka Boguckiego.

 

Jego kontrkandydatem będzie obecna sekretarz gminy Teresa Sujkowska. Wykształcenie wyższe zdobyła na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w samorządzie. Obecnie pełni funkcję sekretarza w urzędzie gminy w Sieciechowie. Do wyborów startuje z własnego komitetu - KWW Teresy Sujkowskiej.


O przebiegu kampanii wyborczej na terenie powiatu w tym o nowych kandydatach oraz potwierdzonych nazwiskach będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Pan Pieczara miałby być gospodarzem naszej gminy??? No chyba ze zgoli banie na łysą pałe to ok :) Niestety niema najmniejszych szans,tak samo jak wszyscy pozostali kandydaci.Jedynym słusznym kandydatem jest prof.Tobiasz % Maślanka i to on zdobędzie najwięcej głosów,a wiec juz teraz z góry wiadomo kto obejmie to stanowisko.
Dodane obrazki:
31-08-2018, 18:24:59
+ 7
- 6
odpowiedz
Pan Piotr , oprócz obecnego burmistrza ma najwększe doświadczenie w pracy w samorządzie oraz duże umijętności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, co u nas w gminie kuleje. Z Panem Piotrem wychowywaliśmy się w latach 90 - wtedy frzyura na pieczarkę była bardzo modna i wielu nasyzch znajomych chciało by taką mieć nadal , niestety z wiekiem włosów coraz mniej :(. Pan Piotr ma dużą szansę na wygraną z Panem Śmietanką , tylko musi być większa frekwencja na wyborach, Odnośnie gołej pały , pamiętasz słowa piosenki : nasz skin był odważny , czapki nie nałożył , całą zimę biegał łysy , wiosny już nie dożył :)
01-09-2018, 12:21:35
+ 6
- 5
odpowiedz
proponuje gustowną czapeczke,ewentualnie chuste na cieplejsze dni w zime i główka nie odpadnie :)
Dodane obrazki:
01-09-2018, 12:42:31
+ 3
- 4
odpowiedz
Martin ? Czy to aby na pewno polskie imię ?

A gdzie jest nasz duet Dariusz & Edmund ? Czemu nie startują w tym roku, 4 lata temu tak dobrze im szło kręceni... tzn. przeprowadzanie kampanii wśród kozieniczan a w tym roku nic ? Co ? Szambo wybiło ? A to pech... No ale kiedyś musiało wybić...
02-09-2018, 17:07:17
+ 7
- 1
odpowiedz
Nie oceniaj książki po okładce. Obecnemu burmistrzowi ustępuje wyłącznie w tym, że nie nadużywa /wiadomo czego/. Poza tym we wszystkim go bije na głowę. Wystarczy sprawdzić jakie są proporcje udziałów środków własnych gminy Głowaczów do środków pozyskanych na inwestycje , a jak to się ma w Kozienicach. A może nie sprawdzać..... bo to wstyd dla Kozienic. Nie jest tajemnicą, że to nie dzięki wójtom a dzięki operatywności, dużej wiedzy i zaangażowaniu Pana Piotra gmina Głowaczów tak dużo zyskała.
03-09-2018, 13:56:25
+ 4
- 7
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W ostatnim meczu z Pilicą padło, aż osiem goli, niestety tylko trzy dla Energi. Fot. Sylwester Szymczak
W sobotę Enea KS Energia Kozienice zagra w Białobrzegach ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Żeby oddalić ...
Jeszcze do 28 czerwca można nadsyłać prace na XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komorn...
Badania prowadzone są w busach takich jak ten.
26 lipca w  Garbatce prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. ...
Co ciekawego będzie działo się w ten weekend w naszym regionie?
Koncerty, festyny, biegi, akcje charytatywne – rozpoczynający się weekend zapowiada się ciekawie. Z...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook