Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
W sobotę w CKA obchodzić będziemy Światowy Dzień Poezji
Dodał: KamZap, 18-03-2019 10:29, odsłon: 1506
ilustracja, źródło: pixabay.com
ilustracja, źródło: pixabay.com

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji w sobotę 23 marca o godzinie 15:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbędzie się promocja najnowszej antologii Tygiel połączona z rozstrzygnięciem III Regionalnego Konkursu Poetyckiego.

Światowy Dzień Poezji corocznie obchodzony jest 21 marca. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

 

Kozienicki Dom Kultury włączając się w obchody, już po raz trzeci był organizatorem Regionalnego Konkursu Poetyckiego, a także partnerem w publikacji jedenastej antologii zatytułowanej „Tygiel”.

 

Prace do III Regionalnego Konkursu Poetyckiego można było nadsyłać do 7 marca. Swoim zasięgiem obejmował on powiat kozienicki i radomski. Uczestniczyli w nim dorośli powyżej 18 roku życia. Celem było propagowanie twórczości poetyckiej, upowszechnianie piękna języka artystycznego, rozwijanie wyobraźni twórczej, pogłębianie i zdobywanie wiedzy na drodze poszukiwań, kształtowanie postaw literackich oraz wiary we własne siły i umiejętności. Kategorią konkursową był wiersz o dowolnej tematyce.


Wielki zbiór poezji

Antologia „Tygiel” powstała pod redakcją Adriana Szarego - radomianina, polonisty, poety, instruktora warsztatów literackich prowadzonych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, a także opiekuna Grupy Poetyckiej „Erato” działającej w Kozienickim Domu Kultury.

Publikacja liczy ponad sto pięćdziesiąt stron. Zawiera teksty poetyckie i prozatorskie ponad siedemdziesięciu autorów, z których najmłodszy ma jedenaście lat, a najstarszy dziewięćdziesiąt. Łącznie w książce znalazło się ponad sto pięćdziesiąt tekstów obecnych i dawnych uczestników warsztatów literackich w „Arce”, a także członków zaprzyjaźnionej Grupy Poetyckiej „Erato” z Kozienic, laureatów XXI Regionalnego Konkursu Literackiego, organizowanego przez „Arkę” oraz zaprzyjaźnionych literatów z całej Polski, jak również z Rosji.

Po raz pierwszy wydawnictwo będzie posiadać twardą oprawę, choć niewielki nakład stu pięćdziesięciu egzemplarzy. Warto wspomnieć, że znalazło się w niej podsumowanie jedenastu lat zajęć warsztatowych, archiwalne zdjęcia i dużo tekstów o „Arce”, która świętuje w tym roku jubileusz dwudziestolecia swojego istnienia. Partnerami książki są: „Kochanowski”, Wydział Filologiczno-Pedagogiczny UTH w Radomiu, „Plastyk”, „Poetariat”, „Poezja na każdy dzień” i „Kozienicki Dom Kultury”. Pomysłodawcą nazwy antologii jest Janusz Kozłowski. Na okładce znalazła się maszyna do pisania ofiarowana przez Bożennę Katus Błaszczyk. Projekt okładki i fotografie wewnątrz książki wykonała Zuzanna Wójtowicz. Składem zajął się Rafał Celej, a drukiem Roman Fituch z radomskiej drukarni „Romel”. Wydawcą antologii jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży – „Arka” w Radomiu, przy współpracy z autorskim wydawnictwem Magdaleny Kapuścińskiej z Wielunia.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Youtube
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele i dyrekcja Publicznej Szkoły ...
Fot. KCRiS
Oficjalne otwarcie parku miało się odbyć 1 maja. Sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała nieco pla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu kozienickiego zatrzymani. Rekordziści za kółkiem m...
Fot. Pixabay
Gmina Kozienice znalazła się wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie na świ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook