Dzisiaj jest niedziela, 17 grudnia 2017 r., 351 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Jechała motocyklem 145 km/h w zabudowanym. Nie miała prawa jazdy
Dodał: MariuszBasaj, 02-10-2017 11:45, odsłon: 5048

Kozieniccy policjanci w niedzielę, tuż po godz. 17:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującą motocyklem, która poruszała się z prędkością 145 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli 20-latki okazało się, że nie posiada danej kategorii prawa jazdy do kierowania motocyklem. Teraz kierująca straci uprawnienia wszystkich kategorii na 3 miesiące.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas służby, patrolowali główne ciągi komunikacyjne w naszym powiecie, celem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. Około godz. 17:00 w miejscowości Mniszew (droga krajowa 79) zatrzymali do kontroli kierującą motocyklem marki Suzuki GSX-R, która jadąc w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 95 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierującą okazała się 20–letnia mieszkanka powiatu grójeckiego.

 

Młoda motocyklistka nie okazała policjantom prawa jazdy, jak się po chwili okazało nie posiadała uprawnień kategorii „A” na jazdę motocyklem. Kierująca została ukarana mandatem karnym za przekroczenie prędkości i brak uprawnień danej kategorii prawa jazdy. Teraz straci jeszcze wszystkie kategorie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

 

Kierowcy, pamiętajcie

 

Kierowca, który posiada prawo jazdy B, ale porusza się na motocyklu niespełniającym wymogów w ustawie, grozi mandat w kwocie 300 zł (kierowanie pojazdem bez odpowiednich uprawnień). W przypadku, kiedy kierujący skuterem lub motocyklem o pojemności 125 ccm nie ma żadnych uprawnień, kwota mandatu wzrasta do 500 zł. W obu przypadkach grożą również surowe konsekwencje w momencie spowodowania kolizji – trzeba zwrócić ubezpieczycielowi całkowite koszty wypłaconych odszkodowań.

 

Od 18 maja 2015 roku kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostaje ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora
Modlitwa, życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólny posiłek. W tradycyjnej, bożonarodzeniowej atmo...
W czwartek po południu w Brzózie(gm. Głowaczów) miało miejsce zdarzenie drogowe. Winny był ...
fot. Kamil Zapora
Świąteczne stoiska, potrawy, muzyka, moc życzeń i wiele pozytywnych emocji. Ten wieczór sprawił, ż...
fot. Kamil Zapora
W czwartek 14 grudnia popularny piosenkarz odwiedził Placówkę Socjalizacyjną „Panda” w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook