Dzisiaj jest sobota, 21 października 2017 r., 294 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Jechała motocyklem 145 km/h w zabudowanym. Nie miała prawa jazdy
Dodał: MariuszBasaj, 02-10-2017 11:45, odsłon: 4946

Kozieniccy policjanci w niedzielę, tuż po godz. 17:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującą motocyklem, która poruszała się z prędkością 145 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli 20-latki okazało się, że nie posiada danej kategorii prawa jazdy do kierowania motocyklem. Teraz kierująca straci uprawnienia wszystkich kategorii na 3 miesiące.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego podczas służby, patrolowali główne ciągi komunikacyjne w naszym powiecie, celem zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. Około godz. 17:00 w miejscowości Mniszew (droga krajowa 79) zatrzymali do kontroli kierującą motocyklem marki Suzuki GSX-R, która jadąc w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 95 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierującą okazała się 20–letnia mieszkanka powiatu grójeckiego.

 

Młoda motocyklistka nie okazała policjantom prawa jazdy, jak się po chwili okazało nie posiadała uprawnień kategorii „A” na jazdę motocyklem. Kierująca została ukarana mandatem karnym za przekroczenie prędkości i brak uprawnień danej kategorii prawa jazdy. Teraz straci jeszcze wszystkie kategorie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

 

Kierowcy, pamiętajcie

 

Kierowca, który posiada prawo jazdy B, ale porusza się na motocyklu niespełniającym wymogów w ustawie, grozi mandat w kwocie 300 zł (kierowanie pojazdem bez odpowiednich uprawnień). W przypadku, kiedy kierujący skuterem lub motocyklem o pojemności 125 ccm nie ma żadnych uprawnień, kwota mandatu wzrasta do 500 zł. W obu przypadkach grożą również surowe konsekwencje w momencie spowodowania kolizji – trzeba zwrócić ubezpieczycielowi całkowite koszty wypłaconych odszkodowań.

 

Od 18 maja 2015 roku kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostaje ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. KDK
W czwartek 19 października uczniowie klas piątych z 11 szkół z terenu Gminy Kozienice udział w wyc...
Ilustracja przykładowa. fot. pixabay
Już 25 listopada rozegrane zostaną VIII Mistrzostwa Kozienic w Badmintonie o Puchar Dyrektora KCRiS. Zgło...
fot. KCRIS
Do 16 listopada można zgłaszać swoje uczestnictwo w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej 201...
fot. fanpage zespołu
Gratka dla miłośników ciekawego grania. Już w czwartek 2 listopada w sali kameralnej Centrum Kultu...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook