Dzisiaj jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 231 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin

 

Jechał pijany, bez prawa jazdy, OC oraz badań technicznych. Stanie przed sądem
Dodał: KamZap, 01-03-2019 15:41, odsłon: 3276

Wczoraj kozieniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę peugeota. Miała to być rutynowa kontrola drogowa, ale okazało się, że 23-latek siedzący za kierownicą dopuścił się popełnienia zarówno przestępstwa, jak i wykroczeń. Funkcjonariusze nie mogli dopuścić go do dalszej jazdy.

- Wyeliminowanie pijanych kierowców jest jednym z głównych celów kozienickich policjantów. Dlatego 24 - godziny na dobę pełnią oni służbę na terenie Kozienic, jak i powiatu kozienickiego, patrolując główne ciągi komunikacyjne oraz małe miejscowości na terenie powiatu. Takie patrole są prowadzone przy wykorzystaniu zarówno radiowozów oznakowanych, jak i tak zwanych po cywilnemu – mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

 

W czwartek, około godziny 21:00 patrol pełniący służbę na terenie gminy Gniewoszów zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Mężczyzna przewoził trzech pasażerów. Gdy policjanci podeszli do samochodu, od razu wczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza pojazdu.

 

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego. 23-letni mieszkaniec gminy Puławy miał niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie ma aktualnego badania technicznego pojazdu oraz polisy OC.

 

23-latek został ukarany mandatem karnym za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz został sporządzony wniosek przez policjantów do Funduszu Gwarancyjnego za brak aktualnej polisy OC. Ponadto mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

- Jeszcze raz prosimy o wyobraźnię i odpowiedzialne zachowanie. Jedną chwilą możemy doprowadzić do tragedii i dramatu wielu osób. Pomyślmy nad tym, zanim zdecydujemy się na tak bezmyślne zachowanie – mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska. - Zastanówmy się jak nasze oraz naszych bliskich życie będzie wyglądało, kiedy powodując wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, trafimy na wiele lat do więzienia – dodaje policjantka.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum prywatne
Marcin Sygocki zdobył podwójną koronę w plebiscycie Mistrzów Motoryzacji. Do niego trafił t...
Do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 35-latkowi, który dopuścił się kradzieży w jednym z kozi...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Uroczyste otwarcie niezwykle bogatej i interesującej wystawy „Malowane baśnie i sny” autorstw...
Prawdziwy hit filmowy - „Pewnego razu...w Hollywood", „Kraina Szkła", „Magicz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook