Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Jak sobie radzić z awarią światła na ulicach? Informacja Urzędu Miejskiego w Kozienicach.
Dodał: KamZap, 15-08-2018 07:00, odsłon: 1502
UM Kozienice
UM Kozienice

Na terenie gminy Kozienice zainstalowanych jest ok. 5 200 opraw oświetlenia ulicznego i ok. 200 punktów sterowania. Przy takiej liczbie awarie są naturalne, warto jednak wiedzieć co w takiej sytuacji robić. Urząd Miejski w Kozienicach informuje, że konserwatorem oświetlenia ulicznego jest firma: ELEKTROB Sp. z o. o. z siedzibą na ulicy Przemysłowej 70 w Kozienicach.  To właśnie tam należy zgłaszać nieprawidłowości w działaniu oświetlenia, które zauważymy. Numer kontaktowy to 519 – 899 – 392. Innym miejscem, do którego można się zwracać w takich sprawach jest Urząd Miejski w Kozienicach, nr tel. 048 611-71-75.

Wszelkie nieprawidłowości w działaniu oświetlenia można zgłaszać bezpośrednio do wykonawcy usługi pod nr telefonu 519 – 899 – 392 lub bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Kozienicach  -  tel. 048 611-71-75.

 

W przypadku zgłoszenia usterki oświetlenia bezpośrednio do wykonawcy i nie wykonania jej w terminie 2 dni od daty zgłoszenia, o zaistniałym fakcie należy poinformować przedstawiciela Gminy Kozienice tel. 48 611-71-75.

 

Urząd Miejski w Kozienicach jednocześnie informuje, że na terenie gminy Kozienice zainstalowanych jest ok. 5 200 opraw oświetlenia ulicznego i ok. 200 punktów sterowania. Przy takiej ilości opraw awarie mogą się zdarzać. Dotyczą one głównie spalonych żarówek i osprzętu jak również rozregulowaniu sterowników. Czynnikami powodującymi awarie są np. wyładowania atmosferyczne oraz czynniki zewnętrzne niezależne od Gminy Kozienice takie jak awarie na sieciach zasilających.

 

Zgodnie z umową wykonawca usuwa awarie niezwłocznie po ich zgłoszeniu lub zaobserwowaniu przez siebie. Należy pamiętać, że wykonawca usuwa awarie w ciągu dnia, dlatego niekiedy możliwy jest widok zapalonego oświetlenia w ciągu dnia.

 

- W tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że szafy sterownicze ulegają również zniszczeniom przez wandali, jak również obserwujemy celowe działania osób trzecich mające na celu rozregulowanie lub uszkodzenie sterowników, co jest naganne i dla nas niezrozumiałe – słyszymy od Wydziału Infrastruktury UM.

 

Gmina Kozienice na całym terenie miasta i częściowo na terenie gminy zainstalowała nowoczesne sterowniki microBLUE, które służą do sterowania oświetleniem ulicznym. Programowanie sterownika odbywa się za pomocą smartfona z poziomu aplikacji mBLUE. Urządzenie oblicza godziny wschodów i zachodów słońca odpowiednio do aktualnej daty oraz położenia geograficznego, w którym zostało zainstalowane lub pobiera je z tabeli. Zmiany parametrów pracy sterownika i jego programowanie mogą być dokonywane ze smartfona dzięki bezprzewodowej łączności Bluetooth. Dzięki zastosowaniu tego sterownika różnica w zapalaniu poszczególnych obwodów wynosi max. do 2 minut.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W ostatnim meczu z Pilicą padło, aż osiem goli, niestety tylko trzy dla Energi. Fot. Sylwester Szymczak
W sobotę Enea KS Energia Kozienice zagra w Białobrzegach ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Żeby oddalić ...
Jeszcze do 28 czerwca można nadsyłać prace na XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komorn...
Badania prowadzone są w busach takich jak ten.
26 lipca w  Garbatce prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. ...
Co ciekawego będzie działo się w ten weekend w naszym regionie?
Koncerty, festyny, biegi, akcje charytatywne – rozpoczynający się weekend zapowiada się ciekawie. Z...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook