Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 r., 83 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
II konferencja tegorocznej edycji Kozienickiego Partnerstwa Lokalnego już za nami
Dodał: KamZap, 16-04-2018 15:24, odsłon: 808
Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach

W środę 11 kwietnia w Mniszewie na terenie gminy Magnuszew odbyła się II konferencja w ramach Kozienickiego Partnerstwa Lokalnego na rzecz ożywienia gospodarczego powiatu kozienickiego oraz rozwoju lokalnego rynku pracy. Tematem przewodnim konferencji była: Diagnoza składników środowiska społeczno-gospodarczego w powiecie kozienickim.

Wśród 120 uczestników spotkania byli przedstawiciele samorządu lokalnego: zastępca burmistrza Kozienic oraz wójtowie gmin i ich przedstawiciele, radni powiatowi, radni poszczególnych gmin, pracownicy Starostwa Powiatowego w Kozienicach i urzędów gmin z terenu powiatu kozienickiego, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, związków zawodowych, sektora ekonomii społecznej oraz aktywni mieszkańcy powiatu kozienickiego. Na konferencję przybyli również przedstawiciele wojewódzkiego urzędu pracy w Warszawie z Aleksandrem Kornatowskim – zastępcą dyrektora WUP na czele, pracownicy wojewódzkiego urzędu pracy w Warszawie filia w Radomiu oraz dyrektor i pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Szydłowcu.

Przybyłych na konferencję do Gościńca Melrose przywitali starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kozienicach Jan Mazur. Głos zabrał także Aleksander Kornatowski zastępca dyrektora WUP w Warszawie, który odniósł się do pierwszej edycji Kozienickiego Partnerstwa Lokalnego realizowanego przed 10 laty, zaznaczył również, że obecnie, w zmienionej rzeczywistości społeczno-gospodarczej warto podejmować tego typu inicjatywy z pożytkiem dla całej lokalnej społeczności.

Następnie Andrzej Spytek naczelnik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Kozienicach przedstawił prezentację na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy w ujęciu kilku ostatnich lat. Po tym wójt gminy Magnuszew Marek Drapała zaprezentował zgromadzonym prezentację multimedialną i krótki film promocyjny o walorach i kierunkach rozwoju gminy Magnuszew. Dalszą część konferencji poprowadziła i moderowała Jadwiga Olszowska-Urban, Certyfikowany Trener Partnerstwa Lokalnego, która omówiła materiały wypracowane przez uczestników I konferencji, czyli tzw. „Beczki Lokalnych Zasobów i Problemów Powiatu Kozienickiego”. Ponadto na przykładzie kilku miast i gmin (Nysa, Oświęcim) zaprezentowała dobre praktyki Partnerstwa Lokalnego na terenie Polski, czyli międzysektorowego partnerstwa na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego i aktywnego tworzenia nowych miejsc pracy.

Działania te były wstępem do pracy warsztatowej uczestników, spośród których wyłoniono 5 grup tematycznych. Każda z grup miała dokonać diagnozy składników środowiska społeczno-gospodarczego powiatu kozienickiego w jednym z pięciu tematów. Grupa 1 pracowała nad tematem: Dostęp do kapitału w powiecie kozienickim: samorządu, biznesu i III sektora, sektora ekonomii społecznej. Tematem prac grupy 2 było: Środowisko społeczno-gospodarcze w powiecie kozienickim: biznes – instytucje – III sektor, sektor ekonomii społecznej. Temat grupy 3 brzmiał: Infrastruktura gospodarcza i społeczna w powiecie kozienickim. Grupa 4 pracowała nad tematem: Kapitał ludzki w powiecie kozienickim. Temat prac grupy 5 brzmiał: Jakość życia mieszkańców w powiecie kozienickim.

Po prawie dwóch godzinach pracy liderzy wybranych grup zaprezentowali wszystkim uczestnikom efekty pracy swoich zespołów. Diagnoza ta będzie pomocna przy pracach na kolejnych konferencjach, które mają służyć wypracowaniu projektów odpowiadających potrzebom lokalnego rynku pracy.

Organizatorzy: Powiatowy Urząd Pracy w Kozienicach oraz Starostwo Powiatowe w Kozienicach już dziś zapraszają na kolejną konferencję, która odbędzie się 9 maja na terenie gminy Gniewoszów. Tematem konferencji będzie: Diagnoza Czterech Zasad Ożywienia Społeczno-Gospodarczego w powiecie kozienickim.

Osoby, które dotychczas nie brały udziału w konferencjach Kozienickiego Partnerstwa Lokalnego, a są zainteresowane udziałem proszone są o kontakt pod nr tel. 48 614 66 81, lub elektronicznie na e-mail: aspytek@pupkozienice.pl.


Dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy w Kozienicach   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Dzisiaj w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbyły się oficjalne obchody przypadającego 21...
Fot. Facebook
W sobotę 23 marca KKS Kozienice zagrał swój ostatni mecz w tym sezonie. Po znakomitej grze wygrali...
źródło: Facebook
Dzisiaj rozpoczęła się runda wiosenna w czwartej lidze mazowieckiej. Pierwszym zespołem, z którym ...
Fot. P.Nowak/PSP4
W czwartek 21 marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach otworzyła drzwi prze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook