Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Grzegorz Hyży gwiazdą tegorocznego Festiwalu im. Bogusława Klimczuka.
Dodał: KamZap, 10-08-2018 11:29, odsłon: 3354
Gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej będzie Grzegorz Hyży. Fot. fanpage artysty
Gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej będzie Grzegorz Hyży. Fot. fanpage artysty

Grzegorz Hyży będzie gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, który odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia w CKA oraz Amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. Tradycyjnie głównym punktem programu będzie Konkurs Piosenki o Nagrodę imienia znanego kompozytora. Imprezie patronują Kozienice24.pl

– Mam zaszczyt i przyjemność po raz kolejny zaprosić na niezwykłe wydarzenie muzyczne, którym jest XVI Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka – mówi Tomasz Śmietanka, Burmistrz Gminy Kozienice. – Od początku pomagam temu festiwalowi i cieszy mnie jego rozwój. Celem festiwalu jest kontynuowanie misji naszego kompozytora – promocja młodych talentów – dodaje. 

 

Nieprzerwanie, jednym z organizatorów tego wydarzenia, jest Kozienicki Dom Kultury, który od 2002 roku nosi imię Bogusława Klimczuka.

 

– Dla nas, najważniejszym elementem Festiwalu jest Konkurs Piosenki. Warto przypomnieć, co leżało u podstaw podejmowania działań związanych z organizacją tego wydarzenia – zaznacza Elwira Kozłowska, Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. – Po pierwsze, chcieliśmy kontynuować dzieło Bogusława Klimczuka, który jako wybitny kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista, człowiek bardzo zapracowany, znajdował czas, aby wspierać młodych, wybitnych wokalistów i muzyków. Po drugie, to chęć ocalenia kompozycji Bogusława Klimczuka, który urodzony w Kozienicach, nawet u szczytu swej kariery, zawsze do Kozienic chętnie wracał, krzewiąc tu zamiłowanie do muzyki, zapraszając najznakomitszych artystów do swego rodzinnego miasta. A po trzecie, chcieliśmy, aby muzyka łączyła ludzi, pokolenia, niezależnie od wszystkich dzielących ich różnic – dodaje. 

 

Pierwszy dzień festiwalu zaplanowano na sobotę 24 sierpnia w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Odbędzie się tam Koncert Finałowy XVI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka.

 

Następnego dnia, 25 sierpnia, już w amfiteatrze nad jeziorem, na scenie Enea, czeka nas wielki finał. Najpierw Alan Bochnak i Jan Kusek wystąpią ze „Wspomnieniem o Bogusławie Klimczuku”. Następnie publiczność wysłucha koncertu galowego konkursu o nagrodę imienia wybitnego kompozytora, po którym poznamy laureata grand prix.

 

Zwieńczeniem tego niezwykłego wieczoru będzie koncert Grzegorza Hyżego, autora takich hitów jak „Wstaję”, „Pod wiatr” czy „O Pani!”

 

Patronami i fundatorami nagrody są: Antoni Józwowicz - Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Tomasz Śmietanka - Burmistrz Gminy Kozienice, Andrzej Jung - Starosta Powiatu Kozienickiego. Patronem jest także Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki

 

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Partnerem festiwalu jest Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, a sponsorem: Enea Wytwarzanie.

 

Partnerem radiowym wydarzenia jest Jedynka Polskiego Radia, a patronat medialny nad imprezą objęły m.in. Kozienice24.pl 

 

Wstęp na festiwal jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook