Dzisiaj jest wtorek, 04 sierpnia 2020 r., 217 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Grupa ratowników przedmedycznych w Elektrowni Kozienice
Dodał: DL, 02-06-2020 12:05, odsłon: 2574
Fot. Enea Wytwarzanie
Fot. Enea Wytwarzanie

Od kilku miesięcy działa w Enei Wytwarzanie grupa ratowników przedmedycznych. Czas pokazuje, jak bardzo są oni potrzebni. 

 

 

 

 

Enea Wytwarzanie od ponad 50 lat jest związana z regionemi jego otoczeniem, dlatego też podejmowane są działania odpowiadające na potrzeby i oczekiwania lokalnych społeczności. Poprzez działalność Fundacji Enea oraz wolontariat pracowników realizowane są projekty spełniające ważne społecznie cele. Ponadto Enea Wytwarzanie angażuje się w wydarzenia mające wymiar ogólnopolski i wyjątkowe znaczenie dla społeczeństwa.

 

Projekt założenia grupy ratowniczej swój początek miał w 2019 roku, a inicjatorem jej powstania był Marcin Łukasiewicz, Wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. Pracowniczych.  Pracownicy spółki, którzy zgłosili chęć wstąpienia w szeregi grupy ratowników przedmedycznych wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się 2 października 2019 r. Omówiono wówczas główne cele, które powinny przyświecać ochotnikom: edukacja, bezpieczeństwo, promocja zdrowego stylu życia, niesienie pomocy innym, ratowanie zdrowia i życia.

 

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi grupy ratowniczej zaproszone zostały do wzięcia udziału w cyklu szkoleń z ratownictwa przedmedycznego. Pierwsze z nich zorganizowano 3 lutego 2020 roku w Elektrowni Kozienice. Prowadzili je wykwalifikowani ratownicy medyczni, natomiast każdy wolontariusz kurs zakończył otrzymaniem stosownego certyfikatu oraz odpowiedniego wyposażenia niezbędnego do wykonywania czynności ratowniczych. Było to pierwsze szkolenie rozpoczynające cykl profesjonalnych kursów kwalifikacyjnych.

 

– Głównym celem powołania grupy ratowników przedmedycznych działających na terenie Enei Wytwarzanie jest realizacja zadań w czasie akcji ratowniczych, w tym udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w staniezagrożenia zdrowia w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładu opieki zdrowotnej. Ratownicy – wolontariusze będą mogli przekazać również swoją wiedzę i doświadczenie innym osobom – najmłodszym, emerytom – uczestnicząc w akcjach wolontariackich zorganizowanych z udziałem Enei Wytwarzanie. Ich obecność widoczna będzie również podczas wydarzeń, imprez organizowanych przez spółkę, gdzie będą czuwać nad zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników zabaw – mówił Marcin Łukasiewicz, Wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. Pracowniczych.

 

Wolontariusze wchodzący w skład grupy ratowników, wielokrotnie dali się już poznać z bardzo dobrej strony, biorąc udział w różnych wydarzeniach i akcjach. Było to między innymi szkolenie przeprowadzone wspólnie z grupą ratowników przedmedycznych – uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach czy projekt edukacyjny „Potęga Przedszkolaka” z Przedszkolem Publicznym nr 2, także z Kozienic.

 

Nowopowstała grupa ratowników przedmedycznych, w okresie pandemii koronawirusa, wykazała się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem przy obsłudze specjalistycznych punktów zlokalizowanych na terenie Enei Wytwarzanie – ratownicy wyposażali wchodzących na teren spółki w niezbędne środki ochrony osobistej oraz instruowali o reżimie sanitarnym.  

 

– Jesteśmy pewni, że ta z pozoru drobna pomoc to dopiero początek ich aktywności i rozwoju dodał Marcin Łukasiewicz.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja szpitala w Kozienicach informuje, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności obe...
Fot. archiwum Kozienickiego Domu Kultury
Trzy inicjatywy kulturalne, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, otrzymają dofinansowanie ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłasza nabór wniosków o przyznanie...
Wspólny projekt gminy Kozienice i Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej wziął udział w ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook