Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 r., 83 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Ferie trwają w najlepsze. Jak spędzają je dzieci w powiecie?
Dodał: KamZap, 18-01-2018 16:31, odsłon: 2324
ilustracja przykładowa, źródło: pixabay.com
ilustracja przykładowa, źródło: pixabay.com

W czasie ferii we wszystkich szkołach nauczyciele pełnią dyżury i organizują czas wszystkim, których znudziło siedzenie w domu. Oprócz tego niektóre placówki i instytucje wychodzą z wieloma ciekawymi inicjatywami, do których zapraszają dzieci. Oto niektóre z nich.

Garbatka-Letnisko

W gminnej świetlicy w Garbatce-Letnisku na wszystkich zainteresowanych czekają zajęcia plastyczne, a w szkole podstawowej zajęcia sportowe oraz seanse filmowe dla dzieci. Wśród nich m.in.: „Misiek w Nowym Jorku", „Jak zostać kotem", "Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata” i "Dzielny kogut Maniek".

Głowaczów

Dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w szkołach w Ursynowie i Cecylówce-Brzózkiej w drugim tygodniu ferii organizowanych jest szereg ciekawych inicjatyw. W ZSO im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie będą to wyjazdy do kina i Akademii robotyki LEGO w Radomiu. Będą także zajęci sportowe. Z Cecylówki natomiast będzie wyjazdy do pływalni „Delfin” i Mediateki w Kozienicach, a oprócz tego w tej placówce zostanie zorganizowany dzień z fotografią, gry i zabawy sportowe oraz zajęcia artystyczno-plastyczne.

 

Ponadto uczniowie PSP w Brzózie biorą udział w projekcie ,,Ferie z ekonomią'', którego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej o czym piszemy TUTAJ.

Gniewoszów

W tym tygodniu w gminie Gniewoszów zajęcia dla dzieci organizuje biblioteka gminna. Są to głównie zajęcia plastyczne, na których wykonuje się między innymi: bałwanki, maski karnawałowe czy laurki dla babci i dziadka. Drugiego tygodnia zajęcia przenoszą się do szkoły podstawowej.


Kozienice

W Kozienicach swoje oferty feryjne przygotowali m.in. biblioteka, KCRiS, KDK i muzeum, a więcej o nich  pisaliśmy TUTAJ.

Magnuszew

Bogatą ofertę zajęć feryjnych przygotowała również gminna biblioteka publiczna – Centrum Kultury w Magnuszewie. Przez dwa tygodnie zaplanowane są tam różnego rodzaju zajęcia m.in. multimedialne, plastyczne, warsztaty teatralne, a także wyjazd do kina. Ponadto w czwartek 25 stycznia w bibliotece odbędą się uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Szczegółowe informacje można zaleźć na stronie biblioteki TUTAJ.

Ponadto Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Mniszewie również bierze udział w projekcie „Ferie z ekonomią” o czym można przeczytać TUTAJ.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Dzisiaj w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbyły się oficjalne obchody przypadającego 21...
Fot. Facebook
W sobotę 23 marca KKS Kozienice zagrał swój ostatni mecz w tym sezonie. Po znakomitej grze wygrali...
źródło: Facebook
Dzisiaj rozpoczęła się runda wiosenna w czwartej lidze mazowieckiej. Pierwszym zespołem, z którym ...
Fot. P.Nowak/PSP4
W czwartek 21 marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach otworzyła drzwi prze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook