Dzisiaj jest piątek, 22 marca 2019 r., 81 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fala piratów drogowych i kierowców na podwójnym gazie
Dodał: KamZap, 13-03-2018 10:57, odsłon: 2213
fot. archiwum
fot. archiwum

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazali się kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, a na domiar złego jechali pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, każda ilość wypitego alkoholu zmniejsza naszą koncentrację, a przekraczanie prędkości jest jednym z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych w tym tych śmiertelnych.

W piątek  około godziny 15:00 funkcjonariusze z kozienickiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda Superb, którego kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało, że 47- latek z gminy Magnuszew w swoim organizmie ma niemal 2 promile. Na domiar złego funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyźnie skończyły się uprawnienia do kierowania, a polisa OC straciła swoją ważność. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i poinformowali, że o jego karze będzie decydował sąd.


Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę. Funkcjonariusze podczas pracy na laserowym mierniku prędkości w miejscowości Ryczywół około godz. 8:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który jechał V-W Pasatem i przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w obszarze zabudowanym o 58 km/h jadąc z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Podczas kontroli mężczyzna został zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a wynik badania wskazał, że 36-latek z gminy Głowaczów w swoim organizmie ma ponad 1 promil alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i niebawem będzie odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem.


Kilka godzin później w miejscowości Wólka Brzózka funkcjonariusze z kozienickiej drogówki zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę pirata drogowego, który w obszarze zabudowanym jechał 115 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 34-latek z Radomia stracił swoje uprawnienia na okres trzech miesięcy.


- Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach - przypomina mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.


Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy za kierownicą na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję pod nr 112 lub 997.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
W czwartek 21 marca mogliśmy przenieść się z Kozienic do Irlandii, dzięki muzyce w wykonaniu zespołu Ston...
Wczoraj w Brzózie (gm. Głowaczów) policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę z Warszawy, kt&oa...
Fot. ZS nr 1
W Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pi...
Fot. UM Kozienice
Duża firma z branży owocowo-warzywnej chce do końca przyszłego roku wybudować na terenie gminy Kozienice ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook