Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
(Zdjęcia) Baśniowy Dzień Otwarty w PSP nr 4 w Kozienicach
Dodał: KamZap, 22-03-2019 17:37, odsłon: 2858
Fot. P.Nowak/PSP4
Fot. P.Nowak/PSP4

W czwartek 21 marca Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach otworzyła drzwi przed przyszłymi uczniami klasy pierwszej i ich rodzicami.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję uczestniczenia w wiosennym pokazie mody, który otworzyła Natalia Chałdaś piosenką zespołu Skaldowie pt. „Wiosna”. Podczas pokazu zaprezentowane były, wytworzone podczas warsztatów plastycznych, nakrycia głowy i biżuteria. Inspiracją była flora i fauna, a także zjawiska atmosferyczne, które towarzyszą nam wiosną. Prace pokazały ogromny potencjał i kreatywność, zarówno dzieci, jak i rodziców. Projekt przygotowały nauczycielki klas 1a i 1c wraz z rodzicami i uczniami.

 

Piękną choreografię do piosenki „My trzy tęcze” zaprezentowały dzieci uczęszczające do świetlicy pod kierunkiem wychowawczyni klasy 1b i wychowawcy świetlicy. Dopełnieniem tańca były kolorowe stroje i niespodzianka w postaci „deszczu” balonów.

 

Po części artystycznej dyrektor szkoły Tomasz Trela zaprosił rodziców na spotkanie, podczas którego przedstawił bogatą ofertę edukacyjną placówki. - Oprócz kompetentnej kadry pedagogicznej, bardzo dobrych warunków czy przyjaznej atmosfery staramy się wsłuchiwać w głosy uczniów i ich rodziców, aby na bieżąco doskonalić pracę szkoły we wszystkich aspektach – mówił dyrektor. - Ponadto współpracujemy z wieloma klubami sportowymi takimi jak: Energia Kozienice, MGKSO Hamer Kozienice, KKS Kozienice czy Czarni Radom. To, co ważne z punktu widzenia rodzica, to fakt, że drzwi pedagoga, wychowawców i przede wszystkim dyrektora zawsze i dla każdego są otwarte – dodał.

 

Baśniowy świat za murami szkoły

 

Przyszli pierwszoklasiści podzieleni na grupy rozpoczęli zwiedzanie szkoły. Ich przewodnikami byli uczniowie klasy 8a. Dzieci wyruszyły w świat baśni pełen niespodzianek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli placówki. W ramach prezentacji szkoły odbyły się zabawy edukacyjne z Jasiem i Małgosią. W scenerii bajkowego domku z pierników przyszli pierwszoklasiści mieli okazję malować postaci z bajki, rozwiązywać proste zadania matematyczne, czy brać udział w zabawach zręcznościowych. Dużą atrakcją było wspólne rozwiązywanie quizów i zgadywanek z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz śpiewanie piosenek z dziecięcych teledysków. Na koniec każdy uczestnik został poczęstowany lukrowanym piernikiem z chatki Baby Jagi.

 

W Krainie Smerfów dzieci pokonywały tor przeszkód złożony z kilku ścieżek sensorycznych stymulujących zmysły, wyobraźnię dotykową i wpływających na prawidłowe poznawanie świata. Uczniowie klasy IV i V przebrani za Smerfy pomagali uczestnikom w wykonywaniu zadań.

 

Do wspólnej zabawy zaprosiła także Myszka Mickey wraz ze swoimi przyjaciółmi: Minnie, Goofy i Pluto. Dzieci rozwiązywały quizy oraz sprawdzały swoją wiedzę dotyczącą znajomości bajek.

 

Na gości czekała także Królewna Śnieżka wraz z krasnoludkami. Dzieci z zachwytem śledziły losy bohaterów baśni i czynnie uczestniczyły w przedstawieniu, podczas którego towarzyszyły im niezapomniane emocje.

 


 

Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych cieszyło się malowanie twarzy, dzięki czemu, każdy choć na chwilę mógł zmienić się w ulubionego bohatera bajki. Na zakończenie „Dni Otwartych” nie zabrakło pląsów i zabaw przy muzyce, również w suchym basenie.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Youtube
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele i dyrekcja Publicznej Szkoły ...
Fot. KCRiS
Oficjalne otwarcie parku miało się odbyć 1 maja. Sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała nieco pla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu kozienickiego zatrzymani. Rekordziści za kółkiem m...
Fot. Pixabay
Gmina Kozienice znalazła się wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie na świ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook