Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Dzień Dziecka i III Spartakiada Sołectw w Gniewoszowie
Dodał: KamZap, 06-06-2019 13:00, odsłon: 1075
Fot. UG Gniewoszów
Fot. UG Gniewoszów

2 czerwca na boisku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Samorząd Gminy Gniewoszów z okazji Dnia Dziecka wraz z kolejną Spartakiadą Sołectw.

Życząc dobrej zabawy wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym najmłodszym powitali mieszkańców i gości, Marcin Gac wójt gminy Gniewoszów oraz Maciej Baran przewodniczący rady gminy. Festyn rozpoczęli tanecznie uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wysokim Kole. Następnie poznaliśmy laureatów konkursów zorganizowanych dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie z okazji Dnia Ziemi oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Nagrody ufundował i wręczył Marcin Gac. Jednym z bohaterów tegorocznej imprezy był Zespół „Guzowianki”, z którym uczestnicy festynu podśpiewywali melodie na ludową nutę. Tradycyjnie na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, malowanie buziek, formowanie i modelowanie balonów, a ze sceny zabawiali ich animatorzy.

 

III Spartakiadę Sołectw rozpoczął coroczny Konkurs na najlepsze ciasto z jabłkami lub truskawkami. W tym roku trzy ciasta reprezentowały wsie Sławczyn, Regów Stary i Borek. Komisja w składzie Aleksandra Wieczorek, Joanna Miturska i Agnieszka Juchniewicz po degustacji, za najlepsze, uznała ciasto z truskawkami wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Borku „NASZ BOREK”. Do tegorocznej edycji Spartakiady Sołectw wytypowane zostały trzy zespoły: 1- Boguszówka, 2 – Wysokie Koło, Podmieście i Regów Nowy, 3 – Marianów, Zdunków i Zwola. Na starcie pojawił się pod przewodnictwem sołtysów zespół nr 3, tym samym zdobył tytuł zwycięzcy i medale, które wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk wójta Marcina Gaca .

 

Nie zabrakło także atrakcji dla dorosłych, uczestnicy festynu świetnie bawili się w czasie występu Kabaretu „Masztalscy”, śpiewając z Janem Wojdakiem i Wawelami, niektórzy wspominali swoją młodość, a na koniec z Zespołem Vega wszyscy starsi i młodsi ruszyli do tańca.

 

Oprócz przyjemności dla ducha nie brakowało rarytasów dla ciała, były miody gniewoszowskie, pierogi i ciasta przygotowane przez Panie z KGW w Borku, soki przygotowane przez Panie z Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”, pyszna grochówka przygotowana przez obsadę kuchni ZSP w Gniewoszowie.

 

Gościnnie prezentowali swoje stoiska rękodzielnicy z Grupy Vena, Nadleśnictwo Zwoleń, a Stowarzyszenie „Lepsza Gmina Gniewoszów” po raz kolejny promowało wydaną publikację „Gmina Gniewoszów historia i współczesność”.

 

Danuta Błażyńska 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Po  spotkaniach z mieszkańcami, samorządowcami w Szydłowcu, Zwoleniu premier Mateusz Morawiecki p&oa...
fot.KKS
Dziesięć zespołów będzie rywalizowało w grupie 6 II ligi piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2020/2...
fot.archiwum
Thunderstrike Fight League, 21 edycja odbędzie się już we wrześniu w Kozienicach. Taką informację w czwar...
fot.CKA
Za nami pierwsze warsztaty w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2020 z KDK”. Na dzi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook