Dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2019 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Dzielnicowy z Kozienic Rafał Mąkosa zajął drugie miejsce w etapie wojewódzkim prestiżowego konkursu dla policjantów.
Dodał: KamZap, 04-10-2018 12:07, odsłon: 1409
Asp. Rafał Mąkosa zajął drugie miejsce na szczeblu wojewódzkim. Teraz będzie reprezentował garnizon mazowiecki w zawodach ogólnopolskich. Fot. KPP Kozienice
Asp. Rafał Mąkosa zajął drugie miejsce na szczeblu wojewódzkim. Teraz będzie reprezentował garnizon mazowiecki w zawodach ogólnopolskich. Fot. KPP Kozienice

W dniach 1 – 2 października w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przeprowadzono eliminacje na szczeblu wojewódzkim do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - Dzielnicowy Roku. Aspirant Rafał Mąkosa, który na co dzień jest dzielnicowym na Osiedlu Energetyki w Kozienicach zajął w nich drugie miejsce i będzie reprezentował garnizon mazowiecki w etapie ogólnokrajowym.

W zmaganiach o tytuł ,,Dzielnicowego Roku”  brało udział 56 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych wchodzących w skład garnizonu mazowieckiego. Komendę Powiatową Policji w Kozienicach reprezentował  asp. Rafał Mąkosa - dzielnicowy na osiedlu Energetyki w Kozienicach.

Na szczeblu wojewódzkim konkursu przed uczestnikami stały następujące wyzwania: test wiedzy policyjnej, strzelanie i symulacja przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności policjantów w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz analizowania i wyciągania wniosków. Dzielnicowi musieli również wskazać możliwe rozwiązania różnych sytuacji zgodne z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego.

Wszyscy policjanci biorący w konkursie reprezentowali wysoki poziom, jednak za najlepszych na tym etapie uznano: mł. asp. Artura Długokęckiego z KPP w Przasnyszu, asp. Rafała Mąkosę z KPP w Kozienicach i sierż. szt. Ewę Płaszczyńską z KPP w Białobrzegach.

- Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca, w tym asp. Rafał Mąkosa będą reprezentować garnizon mazowiecki podczas ogólnopolskiego etapu, który odbędzie się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 23-26 października – mówi rzeczniczka kozienickiej policji, mł. asp. Ilona Tarczyńska.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz puchary, a na naszego dzielnicowego czekała dodatkowa niespodzianka w Kozienicach w postaci osobistych gratulacji komendanta insp. Tomasza Cybulskiego i nagrody pieniężnej za zajęcie II miejsca na szczeblu wojewódzkim. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Marcin Kosiński zajął 32 miejsce w Openie z czasem 4:57:34. Fot. MTB Cross Maraton
Deszcz i błoto - to byli główni rywale kolarzy Energii podczas II Edycja MTBCross Maraton rozgrywa...
fot. Archiwum Starostwa  Powiatowego w Kozienicach
20 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach odbyło się spotkanie zorganizowane w ce...
fot. archiwum
W piątek 24 maja o godzinie 17:00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbędz...
Trio WoWaKin wystąpi podczas tegorocznego festiwalu Folkobranie w Kozienicach. fot. Facebook/Wowakin
W dniach 24-25 maja odbędzie się IV Festiwal Folkobranie. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest da...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook