Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dywizjon 303 wciąż lata wysoko, ale to nie jedyny film jaki w tym tygodniu zobaczymy w Kinie KDK.
Dodał: KamZap, 06-09-2018 07:00, odsłon: 1019
kadr z filmu
kadr z filmu

W tym tygodniu w kinie KDK zobaczymy trzy filmy, w tym jedną premierę ogólnopolską - „Fokstrot”. W ramach bieżącego repertuaru, drugi tydzień z rzędu wyświetlany będzie „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Z kolei na młodszych widzów czeka film „Krzysiu, gdzie jesteś?”

Dywizjon 303. Historia prawdziwa Film powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. To prawdziwa historia polskich asów przestworzy takich jak: Witold Urbanowicz, Jan Zumbach, Witold Łokuciewski, Mirosław Ferić, Josef František, Ludwik Paszkiewicz, Zdzisław Henneberg, Jan Daszewski, Leopold Pamuła, Stanisław Karubin, Tadeusz Andruszków czy Kazimierz Wünsche. Ci odważni piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stali się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) utworzyli elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie miał sobie równych. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold. Uroczysta premiera filmu „Dywizjon 303” uzyskała patronat narodowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej. Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej rekomenduje film „Dywizjon 303” do wykorzystania w procesie dydaktycznym w klasach 7-8 szkoły podstawowej, a także w szkołach średnich na poziomie licealnym, na lekcjach języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.


Krzysiu, gdzie jesteś? To kontynuacja bajki o Kubusiu Puchatku z ciągle aktualnym przesłaniem, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Teraz, gdy mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie, jego wierni towarzysze dzieciństwa - Kubuś, Prosiaczek, Kłapołuch i Tygrysek – wyruszają ze Stuwiekowego lasu do Londynu, by przypomnieć mu magię dzieciństwa. Film wyreżyserował Marc Forster na podstawie scenariusza Alexa Rossa Perry’ego i Allison Schroeder oraz opowiadania Perry’ego opartego na postaciach stworzonych przez A.A. Milne’a i E.H. Sheparda. W filmie udział biorą: Ewan McGregor jako dorosły Krzyś, Hayley Atwell jako jego żona Evelyn oraz Bronte Carmichael jako jego córka Madeline.

„Fokstrot”
To niemiecko-francusko-izraelska koprodukcja, według scenariusza reżysera z polskim paszportem Samuela Maoza, opowiadająca w nietypowy i zaskakujący sposób dramat izraelskiej rodziny w obliczu śmierci syna. Przejmujące studium życia w kraju znajdującym się w permanentnym stanie wojny. W głównej roli występuje znakomity aktor izraelski Lior Aszkenazi, gwiazda doskonale znanej również w Polsce czarnej komedii „Duże złe wilki”, jednego z ulubionych filmów Quentina Tarantino. Film zdobył wiele nagród na światowych festiwalach, w tym Srebrnego Lwa na 74. MFF w Wenecji. Izraelski kandydat do Oscara 2018, który znalazł się na tzw. shortliście, w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Film zostanie wyświetlony na pojedynczym seansie w środę, 12 września o godzinie 20.00, w ramach cyklu „Kino dla ciekawych”.

 
   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W ostatnim meczu z Pilicą padło, aż osiem goli, niestety tylko trzy dla Energi. Fot. Sylwester Szymczak
W sobotę Enea KS Energia Kozienice zagra w Białobrzegach ostatni ligowy mecz w tym sezonie. Żeby oddalić ...
Jeszcze do 28 czerwca można nadsyłać prace na XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komorn...
Badania prowadzone są w busach takich jak ten.
26 lipca w  Garbatce prowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. ...
Co ciekawego będzie działo się w ten weekend w naszym regionie?
Koncerty, festyny, biegi, akcje charytatywne – rozpoczynający się weekend zapowiada się ciekawie. Z...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook