Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2019 r., 200 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Agencja Arpass znakowanie odzieży retro
Dwa wolontariaty pracownicze łączą siły przy projekcie Zieleni Moc
Dodał: KamZap, 15-05-2019 21:05, odsłon: 1130
Fot. Kamil Zapora/Enea
Fot. Kamil Zapora/Enea

Wykoszona trawa, wypielone chwasty i nowe, piękne rośliny – tak wygląda teraz ogródek przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozienicach. Dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy z Enei Wytwarzanie i Urzędu Miejskiego w Kozienicach zielone tereny wokół szkoły zyskały nowe życie.

Wolontariusze z Enei Wytwarzanie i Urzędu Miejskiego oraz uczniowie i nauczyciele szkoły wspólnie uporządkowali zielone tereny oraz dokonali wielu nasadzeń. Powstały nowe rabaty, które są piękną ozdobą i symbolem integracji lokalnego społeczeństwa. W przedsięwzięcie zaangażowali się także Włodarze Gminy Kozienice oraz przedstawiciele Zarządu Enei Wytwarzanie.


Dzięki zaangażowaniu trawnik zmienił się nie do poznania. Na nowo zasadzonych rabatach pojawiły się drzewka oraz krzewy ozdobne, między innymi: klon palmowy, choinka syberyjska, trzmieliny, kosodrzewiny na pniu, sosna bośniacka, głóg, świerk, karagena, miłorząb a także pęchęrznica. Całość została zabezpieczona przez chwastami, udekorowana korą i kostką ozdobną.

 

- Dzisiejsza akcja jest kolejnym przykładem partnerskiej współpracy Gminy Kozienice i Enei Wytwarzanie, tym razem przedsięwzięcie ma nieco inny, ale bardzo pozytywny charakter, gdyż do wspólnego działania zaangażowali się bezpośrednio pracownicy Urzędu Miejskiego i Wolontariusze z Enei. Dzięki takim akcjom, poza faktycznym efektem, którym tym razem jest zagospodarowanie terenu zielonego przy szkole, uruchamiamy drzemiący w pracownikach ogromny potencjał do pomocy innym i bezinteresownych działań na rzecz gminy – komentuje Burmistrz Piotr Kozłowski.


- To była świetna lekcja ogrodnictwa, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do wspólnego działania na rzecz lokalnej społeczności. Końcowy efekt w postaci nowego, pięknego ogrodu dał wszystkim ogromną satysfakcję. Cieszę się, że mogliśmy ponownie wspólnie i bezinteresownie zrobić coś dobrego i pożytecznego - dodała Justyna Tkaczyk-Kurek, koordynator wolontariatu w Enei Wytwarzanie.

 

Chociaż pogoda nie była sprzyjająca, Wolontariuszom dopisywały humory, a cała akcja przebiegła bardzo sprawnie. Kolejne działanie już wkrótce, tym razem o miejscu nasadzeń zadecydują mieszkańcy, oddając swoje glosy za pośrednictwem internetowego głosowania. LINK z informacjami.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook