Dzisiaj jest piątek, 23 marca 2018 r., 82 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dokarmiali ptaki, wygrali atrakcyjne nagrody. Kolejny 'Szkolny Karmnik' za nami
Dodał: MariuszBasaj, 16-05-2017 14:20, odsłon: 1458
fot. KDK
fot. KDK

Ponad 180 osób z 31 placówek oświatowych wzięło udział w XXIV edycji konkursu przyrodniczego „Szkolny Karmnik – Zima 2017”. W poniedziałek, 15 maja w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego odbyło się podsumowanie, a zwycięzcom wręczono nagrody.

 W konkursie wzięły udział dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym z terenu miast i gmin leżących w granicach Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Każda placówka mogła wystawić jeden sześcioosobowy zespół reprezentujący ją w konkursie. Zadaniem uczestników było dokarmianie ptaków w okresie zimowym oraz prowadzenie w swojej placówce akcji informacyjno-edukacyjnej na temat gatunków ptaków zimujących w Polsce oraz zasad ich dokarmiania.

 

Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska oraz Sylwester Chołast Dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych przywitali gości. Następnie przedstawiona została krótka historia o tym, że dla wielu ptaków dokarmianie przez ludzi jest jedyną szansą na przetrwanie zimy. Przedstawienie przygotowały dzieci ze szkoły podstawowej w Jaroszkach pod opieką Hanny Tomczyk i Anny Winiarskiej.

 

 Po prezentacji uczestnicy otrzymali nagrody z rąk organizatorów. W grupie przedszkola I miejsce zajęło Publiczne Przedszkole nr 1 w Zwoleniu, II miejsce Przedszkole nr 2 „Lipowy Zakątek” w Pionkach, a III PP nr 1 „Pod Topolą” w Kozienicach. W grupie szkoły podstawowe I miejsce przyznano Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach, a II PSP w Suskowoli. Na podium znalazła się również PSP w Głowaczowie. W grupie placówek pobytu dziennego dla osób niepełnosprawnych I miejsce zajęła Szkoła Specjalna przy Zespole Szkół w Pionkach. W każdej kategorii zostały przyznane również wyróżnienia.

 

Organizatorami konkursu są: Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych wraz z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, współorganizatorami: nadleśnictwa Radom, Zwoleń i Kozienice oraz Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zdrowych, pogodnych, spokojnych, oraz wypełnionych wiarą i miłością Świąt Wielkanocnych. Ciepła płynącego...
fot. archiwum
Pierwszy mecz piłkarzy Energii Kozienice w rundzie wiosennej znów się przesunął i to przynajmniej ...
fot. ProCoreMedia
17 marca w krytej pływalni ,, Delfin” w Kozienicach odbyły się indywidualne i sztafetowe zawody pły...
fot. PTTK Kozienice
W środę 21 marca, czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny odbył się XXXVI Rajd Wiosna w Puszczy Kozieni...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook