Dzisiaj jest czwartek, 24 stycznia 2019 r., 24 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Czas podsumowań. Przyglądamy się wydatkom Gminy Kozienice za ubiegły rok
Dodał: KamZap, 19-01-2018 12:21, odsłon: 1365
fot. UM w Kozienicach
fot. UM w Kozienicach

W roku 2017 wydział infrastruktury urzędu miejskiego w Kozienicach wydał ponad 21,5 mln złotych. Większość pieniędzy, bo prawie 16,5 mln złotych została przeznaczona na prace drogowe. Ponadto w zeszłym roku na terenie gminy powstało kilka nowych obiektów, a wiele już istniejących została poddana modernizacji. 

Wydział infrastruktury urzędu miejskiego w Kozienicach podsumował swoje działania i wydatki w 2017 roku. W ramach budżetu zrealizował zadania inwestycyjne rozpoczęte w latach ubiegłych oraz przewidziane do realizacji w 2017.

Zakładane wydatki wydziału infrastruktury w 2017 miały wynieść 23,5 mln złotych, zamknęły się natomiast w kwocie 21 512 409 złotych co daje wskaźnik wykonania wydatków na poziomie 91,55% planu.

Jak koszty ponosiły poszczególne działy?

Drogi, ulice, chodniki

Znaczną część środków z całego budżetu wydziału, bo prawie 16,5 mln złotych została wykorzystana przez Dział transportu i łączności. W tym prawie 3 mln na wydatki bieżące, czyli utrzymanie sieci dróg w zakresie: inżynierii ruchu drogowego, zimowego utrzymania dróg, likwidacji barier architektonicznych, remontów bieżących dróg o nawierzchni utwardzonej i nieutwardzonej, budowy i remontów chodników, mostów oraz miejsc postojowych, remonty mostów, a także utrzymanie funkcjonowania metrobusu.


Ponadto Gmina Kozienice zrealizował szereg inwestycji we współpracy z innymi jednostkami samorządowymi takimi jak Województwo Mazowieckie i Zarząd Dróg Powiatowych, na które Gmina wydała kolejno: 115 tys. i 1,6 mln złotych.

Łączne nakłady na zadania inwestycyjne realizowane na drogach gminnych w 2017 roku wyniosły prawie 11,8 mln złotych. W ramach tych środków wykonano ponad 20 różnego rodzaju prac takich jak budowa nowych dróg oraz remonty i przebudowa już istniejących. Wśród nich można wymienić chociażby: budowa dróg w Nowej Wsi, Kociołkach i  Aleksandrówce, a także przebudowa ulic: Nowy Świat, Jana Pawła II i Hamernickiej w Kozienicach.

Ponadto w roku 2017 rozpoczęły się lub były kontynuowane prace, których zakończenie zaplanowano na ten rok. Są wśród nich: budowa ul. Królewskiej w Aleksandrówce, drogi w Kępie Wólczyńskiej i w Ryczywole.

Remonty, nowe boisko i rachunki za prąd

Reszta budżetu została rozłożona na pozostałe działy takie jak: Gospodarka mieszkaniowa, Administracja Publiczna, Oświata i wychowanie czy Ochrona zdrowia, których wydatki rzadko przekraczały 300 tys. złotych. Do zakończonych zadań tych działów należą m.in.: modernizacja budynków lokali socjalnych w Ryczywole, remont strażnicy OSP Samwodzie, budowa boiska przy PSP w Kociołkach czy przebudowa i remont sanitariatów w kozienickich przychodniach.

Ponadto w ramach działu Administracja Publiczna dokonano zakupu samochodu Skoda Kodiaq 2.0 TSI na potrzeby Wydziału infrastruktury za kwotę 148 tysięcy złotych.

Natomiast łączne nakłady na wydatki w dziale Gospodarka komunalna i ochrona środowiska wyniosły ponad 2,8 mln złotych, z czego większość, bo aż 1,1 mln została przeznaczona na zakup energii do oświetlenia ulicznego.

Całe sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2017 Wydziału Infrastruktury można pobrać TUTAJ.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
Pomału dobiega końca akcja zbierania plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na rehabilitację Marcela Kr&o...
kadr z filmu
W repertuarze Kina KDK na najbliższe dni są cztery ciekawe tytuły, w tym premiera ogólnopolska fil...
Fot. KDK
W środę 23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w strukturach ...
Fot. polskaniezwykla.pl
Wzorem lat ubiegłych Nadleśnictwo Kozienice przedstawiło wyniki frekwencji ruchu turystycznego w swoim &n...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook