Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Były awanse, odznaczenia i nagrody. Kozieniccy policjanci obchodzili swoje święto
Dodał: admin, 25-07-2017 07:50, odsłon: 5269
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

W poniedziałek 24 lipca policjanci z powiatu kozienickiego obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości, związanych m.in. z 98 rocznicą powstania policji w Polsce, Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, który również otrzymał awans na inspektora.

Obchody Święta Policji rozpoczęto od uroczystej mszy świętej w intencji funkcjonariuszy i pracowników policji, która odbyła się parafii p.w. Świętego Krzyża w Kozienicach.

 

Dalsze uroczystości odbyły się w sali konferencyjnej ośrodka KCRiS nad jeziorem. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu kozienickiego, prokuratury, sądu oraz straży pożarnej.

 

- Dzisiaj z dumą, zaszczytem i honorem mogę powiedzieć, że był to jeden z najlepszych okresów w moim służbowym życiu. Szanowni Państwo spotkałem się tutaj z doskonale funkcjonującym zespołem ludzkim – mówił inspektor Tomasz Cybulski -  Dziękuję za profesjonalizm, za oddanie służbie i za niezaprzeczalne wyniki, które zostały  udokumentowane, które dzięki Państwa właściwej postawie i rzetelnej służbie przełożyły się na poprawie bezpieczeństwa na terenie powiatu kozienickiego – dodał Cybulski

 

 Nowe stopnie awansu wręczył policjantom komendant Komendy Powiatowej Policji

w Kozienicach Inspektor Tomasz Cybulski

 

W dalszej części uroczystości inspektor Tomasz Cybulski poinformował wszystkich, że komenda powiatowa w Kozienicach plasuje się w ścisłej czołówce komend na terenie Mazowsza. Na ta pozycję miała również wpływ dobra współpraca z samorządem, dzięki któremu było możliwe zwiększenie patroli zarówno pieszych, patrolach ruchu drogowego jak również  patrolach wywiadowczych. Jak informował komendant w ostatnim roku zwiększyła się ilość wykrywanych przestępstw, zwłaszcza tych najbardziej uciążliwych dla mieszkańców całego powiatu.

 

Za tą właśnie dobrą współpracę pomiędzy samorządem a policją

podziękował burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka.

 

Burmistrz zwrócił uwagę, że mimo, iż jest to służba odbierana jako represyjna i nie zawsze dobrze odbieraną , jest ona bardzo wysoko oceniana przez społeczeństwo jako godną zaufania.

 

- Ostatnio słyszałem, że w rankingu wśród społeczności Rzeczpospolitej Polskiej 70% mieszkańców ma zaufanie do Policji (…). Poczucie bezpieczeństwa publicznego, społecznego, to jest podstawowa potrzeba społeczna, dlatego gmina Kozienice zawsze dostrzega ten problem. Na przestrzeni ostatnich 10 lat przeznaczyła na ten cel ponad 1 milion  700 tys. złotych. W tym roku priorytet właśnie dodatkowych patroli – mówił burmistrz Śmietanka – Wszystkim awansowanych i wyróżnionym gratuluję.  Miłego świętowania, wypoczynku orazjak najmniej stresu . Chociaż w waszej pracy jest to nieuniknione. Wszystkiego, wszystkiego najlepszego

 

 Rozkazem personalnym obecny komendant kozienickiej jednostki Policji mł. Inspektor Tomasz Cybulski został awansowany do stopnia Inspektora. 

 

W tracie wystąpień przypomniano również o policjantach, którzy zginęli podczas służby na przełomie ostatniej dekady.

- Myślę, że wasza formacja, ponosi najwyższe koszty utrzymania ładu, spokoju i bezpieczeństwa obywateli. Od lat 90-tych ponad 100 policjantów oddało życie na służbie. To więcej niż żołnierzy, którzy zginęli podczas misji zagranicznych. To wy zostaliście powołani by bronić słabszych – mówił Piotr Kozłowski sekretarz gminny Głowaczów. 

 

Awansowali wyżej

 

We wtorek wręczono również akty mianowania na wyższe stopnie. Nadkomisarzem policji został komisarz Grzegorz Skomra.

 

Aspirantami sztabowymi zostali Leszek Frączyk, Jarosław Śmietanka, Jarosław Pikulski, Krzysztof Skierniewski, starszymi aspirantami – Ryszard Andrzejewski, Katarzyna Kowalska, Krzysztof Maćkula,  aspirantem – Justyna Jałoszyńska, Tomasz Mazur, Hubert Pierzchała, Krzysztof Wilczyński, Stefan Zawadzki,  a młodszymi aspirantami – Agata Adamczyk, Jacek Kielich, Piotr Przerwa oraz Ewelina Ruba-Majewska.

 

Stopień sierżanta sztabowego nadano Piotrowi Madejskiemu. Tytuł starszego sierżanta otrzymali: Paweł Kęsika, Anna Kęska, Adriana Kołdeja, Małgorzata Wójcik, Bartosz Ziemka, a sierżanta – Diana Kwaśnik, Marta Boruch, Tomasz Dąbrowski, Jakub Stolarka. 

 

Stopień starszego posterunkowego przyznano Michałowi Hołujowi, Sebastianowi Jachimiak. Jarosławowi Juźwikowi, Ewie Kostrzewie, Ewie Marczewskiej, Krzysztofowi Ogórek, Mateuszowi Wieczorkowi.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
A gdzie Gelon???
25-07-2017, 20:39:07
+ 4
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora/ Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Mundial w Rosji zbliża się wielkimi korkami. Dla wielu piłkarzy udział w nim należy do najwyższych wyr&oa...
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza na  festyn "Puszcza Miodem Pły...
Fot. KCRiS
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot. Kamil Zapora
Ponad stu zawodników z całej Polski przyjechało na piątą edycję największych zawodów rowero...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook