Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Burmistrz Tomasz Śmietanka na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmiku.
Dodał: KamZap, 11-09-2018 14:00, odsłon: 4791
Fot. A©Arpass
Fot. A©Arpass

We wtorek 11 września w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oraz burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka podpisali ramowe porozumienie koalicyjne na szczeblu lokalnym w sprawie poparcia burmistrza do Sejmiku Województwa Mazowieckiego i współpracy na szczeblu powiatowym i gminnym.

W podpisaniu porozumienia połączonym z konferencją prasową wzięli udział: Kamila Gasiuk-Pihowicz przewodnicząca Nowczesnej na Mazowszu, Andrzej Halicki przewodniczący regionu mazowieckiego Platformy Obywatelskiej, Katarzyna Kalinowska przewodnicząca Nowoczesnej w Radomiu, wicemarszałek Rafał Rajkowski przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Radomiu, Tomasz Trela członek Nowoczesnej i lokalny przedstawiciel tej partii, Renata Wołos przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecie kozienickim, Łukasz Kwiecień kandydat do Sejmiku z ramienia Koalicji oraz burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka.

Burmistrz Kozienic mówił o zaciśnięciu współpracy samorządów na różnych szczeblach dla osiągania obopólnych korzyści. Według niego taka koalicja obywatelska jaką tego dnia podpisał, skupiająca sympatyków i członków PO i Nowoczesnej, a także ludzi bezpartyjnych, do których od zawsze on sam się zalicza, ma to umożliwić.

 

– Kozienice, które pod wieloma względami znajdują się w pierwszej dziesiątce miast powiatowych w Polsce zawsze dawały najlepszy przykład do współpracy i zgody społecznej. Przez 20 lat udawadniali to również  radni pięciu kadencji, z którymi miałem zaszczyt pracować. Stowarzyszenie Samorządowe Forum Ziemi Kozienickiej, którego byłem współzałożycielem skupia ludzi o różnych poglądach, choć przyświeca im jeden cel – dobro mieszkańców  – mówił burmistrz.

 

Tomasz Śmietanka podziękował włodarzom Mazowsza i podregionu radomskiego za okazane zaufania w jego kandydowaniu z Koalicji Obywatelskiej jako obywatelski bezpartyjny kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Tomasz Śmietanka wspomniał również o kandydacie Forum Ziemi Kozienickiej na nowego burmistrza Kozienic, którego osobiście zarekomendował – Robercie Wojcieszku.

 


-  Wynik wyborów samorządowych zależy przede wszystkim od kandydatów, którzy pojawią się na listach wyborczych. Wierzę że dzięki takim doświadczonym i energicznym kadydatom jak: burmistrz Tomasz Śmietanka, Łukasz Kwiecień, Tomasz Trela czy Katarzyna Kalinowska, Koalicja Obywatelska odniesie w październiku sukces - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz.


Andrzej Halicki mówił, że inicjatywa jaką jest Koalicja Obywatelska zobowiązuje jej członków do współpracy dla dobra samorządów, ponieważ jest ono celem nadrzędnym. – Jest to zgodne z ideą samorządu, który nie dzieli się na prawicowy i lewicowy. Centrum Kulturalno-Artystyczne, w którym właśnie się znajdujemy jest doskonałym przykładem owocnej współpracy samorządowców na różnych szczeblach – mówił przewodniczący regionu mazowieckiego PO. Dodatkowo Andrzej Halicki przekonywał, że łatwiej jest stawiać różnego rodzaju wymagania wobec sejmiku wojewódzkiego mając tam dobrego ambasadora.

 


- Koalicja Obywatelska to porozumienie między dwoma komitetami, które będą miały swoich przedstawicieli również w radzie miejskiej, ale już dziś deklarujemy, że będziemy ze sobą współpracować po wyborach – dodał Halicki.

Katarzyna Kalinowska przedstawiła informację na temat wspólnej listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Mazowieckiego, którą otworzą: Rafał Rajkowski, Łukasz Kwiecień i Tomasz Śmietanka. Ponadto dowiedzieliśmy się, że listę tego komitetu wyborczego do rady powiatu kozienickiego otworzy Tomasz Trela piastujący obecnie stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 

Wicemarszałek Rafał Rajkowski mówił z kolei o tym, że dobre wybory obywateli owocują, czego najlepszym przykładem są Kozienice.

 

Głos zabrał także kandydujący w październikowych wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej Tomasz Trela. 

 

– W ramach tej koalicji budujemy przyszłość naszej małej ojczyzny i wierzę, że poskutkuje ona wyborem najlepszych ludzi do rad miasta i powiatu i zapewni jej dalszy rozwój – mówił Trela.

Choć biorący udział w konferencji przedstawiciele PO i Nowoczesnej, a także kandydaci z komitetu Koalicji Obywatelskiej nie chcieli na razie wdawać się w szczegóły ich programu wyborczego to Tomasz Śmietanka zdradził, że jednym z projektów, za które odpowiedzialni będą przyszli włodarze naszego miast to Nowe Centrum Kozienic.

 


Tomasz Śmietanka przedstawił wizualizacje Nowego Centrum Kozienic, czyli swoistego spoiwa dwóch części miasta, sprzed i po wybudowaniu Elektrowni. Już wkrótce takie wizualizacje pojawią się na bilbordzie na rogu Warszawskiej i Legionów.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
redaktór zesrał sie w gacie ze strachu??? bo usunał mój komentarz,widze redaktorku że taka marionetka z ciebie,którą steruję kto chce,a kto chce i moze to wiemy dobrze.
Dodane obrazki:
11-09-2018, 20:41:33
+ 7
- 15
odpowiedz
Proszę nie obrażać nikogo. To, że może Pan sobie może pisać co chce nie oznacza, że osoba lub osoby, które Pan być może obraża chcą, by Pan to robił. Zgodnie z prawem posty mogą zostać schowane na wniosek osoby zainteresowanej. Redakcja nie siedzi i nie chowa komentarzy internetowych trolli prewencyjnie. A co do zesrania…Podpisz się z imienia i nazwiska wtedy będziemy rozmawiali. Mariusz Grotkowski
11-09-2018, 20:57:21
+ 16
- 6
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło po południu w Niedzielę Wielkanocną na terenie gminy Sieciech&oac...
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...
ilustracja, źródło: KWP w Radomiu
Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełni...
W rundzie jesiennej Energia przegrała u siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Fot. Kamil Zapora
Piłkarze czwartej ligi mazowieckiej o świętach na razie nie myślą. Wszystkie drużyny z regionu radomskieg...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook