Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Blisko pięć milionów złotych na remont odcinka drogi wojewódzkiej w Gniewoszowie
Dodał: DL, 17-06-2020 10:59, odsłon: 2305
Fot. Google Maps - droga wojewódzka nr 738, Gniewoszów - Wysokie Koło
Fot. Google Maps - droga wojewódzka nr 738, Gniewoszów - Wysokie Koło

Władze Mazowsza przeznaczają 4,9 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego na remont drogi wojewódzkiej nr 738 na odcinku od Gniewoszowa do Wysokiego Koła. Dziś umowę z wykonawcą inwestycji firmą Budromost Starachowice podpisał Tomasz Lewandowski dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W spotkaniu wzięli udział marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Rafał Rajkowski.

– Dzisiejsza umowa to ciąg dalszy prac prowadzonych na drodze wojewódzkiej w Gniewoszowie. Tym razem będą one prowadzone na odcinku 1,8 km. Inwestycje drogowe to te, które należą do najbardziej kosztownych. I prowadzone są w zasadzie przez cały czas. Budujemy nowe drogowe, ale też nieustannie remontujemy te, które tego wymagają – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik        

 

Inwestycja o wartości 4,9 mln zł jest realizowana ze środków z budżetu województwa mazowieckiego. Przedsięwzięcie polega na przebudowie drogi oraz budowie odwodnienia. Powstaną także chodniki, zatoka autobusowa a skrzyżowania zostaną przebudowane. To kontynuacja prac od Gniewoszowa do Wysokiego Koła. Wysokie Koło to ważne miejsce na mapie pielgrzymek z uwagi na Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego. Jest co roku odwiedzane przez tysiące pielgrzymów.

 


 Fot. Facebook - Rafał Rajkowski

 

 – Jak w zasadzie każda inwestycja drogowa, również i ta jest oczekiwania przez mieszkańców. Staramy się na bieżąco monitorować stan dróg na Mazowszu. Zapotrzebowanie na inwestycje jest ogromne. Na budowę, modernizację i przebudowę dróg wojewódzkich z budżetu Mazowsza w tym roku przeznaczamy ponad 460 mln zł – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Zakończenie prac na tym odcinku drogi planowane jest na sierpień 2021 r.

 

 – Oprócz tej inwestycji, w tym roku na terenie powiatu kozienickiego realizujemy jeszcze trzy budowy w gminie Garbatka Letnisko za kwotę ponad 4,2 mln zł. Dwie z nich zostaną zakończone do końca tego miesiąca. Natomiast przebudowa ul. Kochanowskiego potrwa do końca września z uwagi na duży zakres robót m.in budowę chodników i budowę kanalizacji deszczowej – dodaje Tomasz Lewandowski, dyrektor MZDW.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Wreszcie, bo miałem już składać pozew do Zarządu Dróg Wojewódzkich o pokrycie strat finansowych za remont zawieszenia w aucie żony, które przemierza codziennie to pobojowisko i ten nieszczęsny przejad przez tor nieczynny przed Wysokim Kołem. Wstyd za tych co na bieżaco monitorują stan dróg (chyba ślepi), że tak długo ten odcinek drogi wojewódzkiej z nawierzchnią, którą porównać można z klasą drogi z bruku z dyżymi ubytkami, nie był wyremontowany.
18-06-2020, 21:45:43
+ 1
- 1
odpowiedz
Amator
Nie jest to raczej przypadkiem, dzięki temu, że są Śmietanka, Rajkowski i obecny Starosta dobrze współpracuje z Marszałkiem, coraz więcej środków spływa do naszego regionu. Warto aby Pan Kozłowski schował swoje dziwne "zachowania" i wyciągnął wnioski.... Tylko czy stać go na to?
20-06-2020, 18:10:09
+ 11
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...
Gmina Kozienice ma zamiar aktywnie uczestniczyć w akcji mającej na celu bezpieczne usuwanie azbestu. Tute...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook