Dzisiaj jest niedziela, 25 lutego 2018 r., 56 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Alkohol, szybka jazda, nieprawidłowe parkowanie. Na co skarżą się kozieniczanie?
Dodał: MariuszBasaj, 20-11-2017 13:59, odsłon: 3025
Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych jest jednym z częściej zgłaszanych zagrożeń. fot. archiwum
Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych jest jednym z częściej zgłaszanych zagrożeń. fot. archiwum

Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach odebrała już ponad tysiąc zgłoszeń za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłoszenia dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowego parkowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września ubiegłego roku. Dzięki programowi MSWiA można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom różnego rodzaju problemy. Obecnie aplikacja ta dostępna jest również na telefon. Użytkownicy pobierając darmową aplikację Geoportal Mobile znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo obecnie podczas nanoszenia zagrożenia możliwe jest m.in. wprowadzanie krótkiego opisu.

 

Od początku funkcjonowania nowego narzędzia do połowy listopada funkcjonariusze otrzymali już 1004 zgłoszenia przy użyciu mapy.

 

- Liczba zgłoszeń, które otrzymaliśmy za pośrednictwem mapy jasno wskazuje, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla naszych mieszkańców bardzo ważne, a wobec brawury i nieprzestrzegania przepisów z zakresu ruchu drogowego coraz więcej osób mówi stanowcze NIE. Do chwili obecnej za pośrednictwem KMZB napłynęło 607 zgłoszeń, które dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, z czego policjanci potwierdzili 502 zgłoszenia, 133 zgłoszenia dotyczyły spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, natomiast 78 zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania - mówi rzecznik kozienickiej policji Ilona Tarczyńska.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest cały czas usprawniana. Teraz do zgłoszenia można dodać komentarz (do 500 znaków) uściślający zgłoszenie. Zidentyfikowanie zgłaszanego problemu ułatwi też nowa funkcjonalność mapy, czyli dodawanie zdjęć. Zgłaszający zagrożenie może teraz dodać trzy pliki o łącznej "wadze" do 5 MB.

 

– Zapewniamy, że wszystkie zgłoszone za pośrednictwem KMZB zagrożenia są rzetelnie sprawdzane – w zależności od charakteru zgłoszenia zajmują się tym patrole, dzielnicowi, czy drogówka, ale także policjanci z pionu kryminalnego – podkreśla Tarczyńska.

 

Pamiętajmy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Przy tym temacie od kiedy pamietam,czyli od poczatku pojawia sie zdjecie Tadeusza P. czym ów mieszkaniec naszego miasta zasłuzył sobie na takie wyróżnienie,że tak często możemy ogladac jego zdjęcie?Czy tylko jednego ochlapusa mamy w miescie?
Dodane obrazki:
20-11-2017, 22:14:53
+ 2
- 5
odpowiedz
Nic nie stoi na przeszkodzie , abyś do niego dołączył.
21-11-2017, 12:53:37
+ 4
- 2
odpowiedz
ma się rozumieć
21-11-2017, 14:14:26
+ 2
- 2
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. KZ
W sobotę 23 lutego w wodzie zmierzyło się blisko 200 zawodników. Choć frekwencja jest ponad dwukro...
fot. OPP OJ w Kozienicach
Z okazji dnia św. Walentego OPP "Ogród Jordanowski" zorganizował Turnieje: w piątek 16 lutego Wale...
fot. OPP OJ w Kozienicach
W środę 21 lutego w OPP „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się XV Konkurs Ortogra...
fot. archiwum
Coś specjalnego czeka na fanów sportów wodnych. Za dwa tygodnie zapraszamy na pływalni...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook