Dzisiaj jest piątek, 25 maja 2018 r., 145 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Wyjątkowa wystawa malarstwa w Garbatce-Letnisku. Mamy tam 'swój udział'!
Dodał: MariuszBasaj, 03-04-2017 08:40, odsłon: 2304
Tomasz Wróblewski i Paweł Kibil. fot. organizatorzy
Tomasz Wróblewski i Paweł Kibil. fot. organizatorzy

Ponad 30 prac Tomasza Wróblewskiego znalazło się na wystawie, którą od czwartku można oglądać w Gminnej Świetlicy w Garbatce-Letnisku. Większość z nich to pejzaże przedstawiające okolice Garbatki i Pionek. Nam szczególną radość sprawił obraz, który powstał na podstawie zdjęcia wykonanego przez redaktora naczelnego naszego portalu - Mariusza Grotkowskiego.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w Świetlicy Gminnej, w czwartek o godz. 18:00. Wszystkich przybyłych na wernisaż miłośników sztuki przywitały sekretarz gminy Teresa Fryszkiewicz oraz pracownik urzędu gminy Agnieszka Drzewicka.

 

Na wystawie zaprezentowano 34 obrazy autorstwa Tomasza Wróblewskiego, zdecydowana większość z nich powstała w latach 2015-2017, techniką olejną bądź akrylową. Są to przede wszystkim pejzaże, przedstawiające rodzime okolice Garbatki-Letniska i Pionek. Wśród nich jest także obraz, który powstał na podstawie zdjęcia wykonanego przez redaktora naczelnego naszego portalu Mariusza Grotkowskiego. Zdjęcie przedstawia Pawła Kibila z 22. Pułku Ułanów Podkarpackich, podczas pokazu w Stajni Kociołki w listopadzie 2015 roku (Hubertus).

 

- Pomysł wykonania tej pracy "podrzucił mi" Mariusz. Kiedy pokazał mi to zdjęcie, od razu uznałem że muszę namalować taki obraz. Zajęło mi to ponad miesiąc, oczywiście nie podchodziłem do niego codziennie - mówi Tomasz Wróblewski. Wszyscy trzej panowie: Tomasz Wróblewski, Paweł Kibil i Mariusz Grotkowski znają się od dawna. - Jestem trochę starszy, ale Pawła pamiętam jeszcze ze szkoły podstawowej - mówi artysta.

 

Czwartkowa wystawa spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem. Nie brakowało miłych rozmów na temat związane nie tylko ze sztuką czy pamiątkowych zdjęć. Ekspozycję można oglądać do końca kwietnia.

 


 Fotograficzny pierwowzór autorstwa Mariusza Grotkowskiego...

 

... oraz Tomasz Wróblewski z jego malarską wersją fotografii. 

 

O autorze

 

Tomasz Wróblewski urodził się we Wrocławiu, ale młodość spędził w Garbatce. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMSC w Lublinie oraz Podyplomowe Studia Menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1994 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Radomskiego. Pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, gdzie zajmuje się wystawiennictwem, uczy malarstwa i rysunku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i scenografią. Ma na swoim koncie 33 wystawy indywidualne, udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, oraz 9 realizacji filmowych jako scenograf, m.in. Bajona, Kolskiego czy Piwowarskeigo. Za swoją pracę twórczą otrzymywał liczne nagrody i wyróżnienia. Ostatnio został uhonorowany tytułem Animator Kultury Miasta Pionki 2015, oraz medalem Zasłużony dla Powiatu Radomskiego 2015.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. archiwum
Piknik i festyn rodzinny, rajd rowerowy, sportowe emocje, spotkanie literackie oraz uroczystość patriotyc...
Źródło: funpage grupy Rokiczanka na Facebooku
Już 2 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. W tym roku w odróżn...
fot. Kozienice24
W czwartek 24 maja w urzędzie miejskim odbyła się narada sołtysów i przewodniczących komitet&oacut...
kadr z filmu
W tym tygodniu w repertuarze kina KDK trzy filmy w tym premiera ogólnopolska „Futrzaki rusza...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook