Dzisiaj jest niedziela, 20 maja 2018 r., 140 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Wielki sukces młodych piłkarzy z Głowaczowa. Wygrali międzynarodowy turniej w Zakopanem
Dodał: MariuszBasaj, 04-07-2017 10:46, odsłon: 3596
fot. UKS Jastrząb
fot. UKS Jastrząb

Niesamowitą przygodę przeżyli młodzi zawodnicy UKS-u Jastrząb Głowaczów z rocznika 2005, wygrywając międzynarodowy turniej piłki nożnej Tatry Cup 2017. Turniej odbywał się w dniach 24-29 czerwca w Zakopanem. Tatry Cup 2017 to blisko 1500 dzieci, czyli 124 drużyny reprezentujące swoje kluby z Polski, Ukrainy i Szkocji.

Na czterech obiektach sportowych w Zakopanem, w ciągu 4 dni zostało rozegranych ponad 600 meczów w siedmiu kategoriach wiekowych. Jastrząb rywalizował w roczniku 2005, w którym wystąpiło 25 zespołów, podzielonych na dwie grupy po 8 ekip i jedną 9-ciodrużynową. Awans nie był łatwym zadaniem, ponieważ do ćwierćfinału wchodziło po 2 najlepsze zespoły z grup 8-drużynowych, 3 z 9-ciodrużynowej plus 1 ekipa z trzeciego miejsca, która miała najlepszy bilans.

 

W grupach rozgrywki toczone były systemem każdy z każdym. UKS Jastrząb stanął na wysokości zadania, remisując tylko jeden mecz, a wszystkie kolejne wygrał i tym samym chłopcy wywalczyli sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. Tam czekał na nich zespół ze Strzelców Opolskich. Po bardzo dobrym meczu Jastrząb wygrał 2:0 i awansował do półfinału, gdzie czekała Notecianka Pakość. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem Głowaczowa 2:1.

 

- W finale przyszło nam grać z ubiegłorocznym finalistą Orłem Służewo. Nikt nie chciał przegrać, każdy zespół bardzo zmęczony grał zachowawczo, co dało remis 0:0. Sędzia zarządził rzuty karne, które lepiej wykonywaliśmy, pokonując przeciwnika 2:1. Zwycięstwo stało się faktem, wszyscy zawodnicy ze łzami w oczach gratulowali sobie tak wspaniałego wyniku. Tych emocji, jakie przeżyliśmy nie da się opisać słowami - mówi trener chłopców Piotr Bolek. Pod jego okiem młodzi zawodnicy trenują już cztery lata, a ciężka praca przyniosła wspaniałe efekty. Dodatkowo Oliwier Wojas z 15 golami został wyróżniony jako jeden z najlepszych zawodników turnieju.

 

Rywalizacji przyglądał się sam selekcjoner Reprezentacji Polski Adam Nawałka. Turniej odwiedzili również tacy zawodnicy Piotr Świerczewski czy Paweł Skóra.

 

Skład drużyny: Maciej Słowikowski, Antek Stępień, Igor Głogowski, Bartłomiej Woźniak, Tomasz Szczepaniak, Karol Olczak, Oliwier Wojas, Jakub Świątkowski, Maciej Pawlik, Hanna Majewska, Oliwier Giza, Sebastian Durajczyk, Jakub Przerwa, Wiktor Cieślak, Bartłomiej Kłos, Karol Trociński, Paweł Ćwiek, Błażej Gudkiewicz.

 

Wyjazd drużyny wsparło wielu sponsorów, w tym Gmina Głowaczów z wójtem Józefem Grzegorzem Małaśnickim i Radą Gminy Głowaczów oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora
Ponad stu zawodników z całej Polski przyjechało na piątą edycję największych zawodów rowero...
Fot. Kozienice24
Około 150 pięknych, specjalnie wyselekcjonowanych BMW zawitało w ten weekend do Ośrodka Rekreacji i Turys...
fot. Kamil Zapora
W piątek, 18 maja w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach miał miejsce wernisaż ...
Mercedes Szulen z ZSP w Zajezierzu zajęła I pierwsze miejsce za taniec solowy w kategorii klas IV – VI. Fot. KDK
Kilkudziesięciu młodych tancerzy rywalizowało w czwartek w CKA podczas drugiego dnia XXV Konkursu Muzyczn...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook