Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Uczniowie z Ursynowa z językiem angielskim są za pan brat
Dodał: KamZap, 11-02-2019 15:47, odsłon: 462
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie

Przez cały pierwszy semestr tego roku szkolnego piątkowe popołudnia były dla uczniów klasy IV i V PSP im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie czasem w zupełności poświęconym językowi angielskiemu. Brali oni bowiem udział w projekcie „English in the Air”.

Uczęszczając na dwugodzinne zajęcia projektowe „English in the Air” (Angielski Pośród Nas) w programie „English Teaching Activities” prowadzone przez Weronikę Konarską, uczniowie obu klas poznawali tajniki języka mówionego i nabywali umiejętność komunikowania się w języku angielskim poprzez wspólną naukę i świetną zabawę.

 

Nikt nie narzekał na nudę

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach komputerowych, poznając nowe słownictwo w programie internetowym Insta.Ling, pracując z tekstem piosenek anglojęzycznych czy też tworząc prezentacje multimedialne na temat odmian języka angielskiego.

W trakcie zajęć leksykalnych uczestnicy projektu szlifowali zwroty konwersacyjne, aby następnie móc wykorzystać je w tworzeniu i odgrywaniu dialogów. Na zajęciach kulturowych uczniowie poznawali cechy charakterystyczne kultury brytyjskiej, wykonując piękne plakaty i ozdobne girlandy.  Oczywiście nie zabrakło też zabaw językowych w postaci gier karcianych, wierszyków, rymowanek i łamańców językowych.

 

Na ostatnim spotkaniu przed feriami zimowymi pojawił się gość specjalny – Polak, który od dwunastu lat mieszka w Anglii. W prezentacji multimedialnej pan Paweł przybliżył uczniom swoją przygodę z językiem, przedstawił trudne początki porozumiewania się z native-speaker’ami oraz opowiedział o licznych podróżach po świecie. Udzielił również wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania uczestników projektu. Ta pouczająca wizyta uświadomiła czwarto i piątoklasistów jak ważna w życiu jest znajomość języka angielskiego.

 


Gość specjalny jaki pojawił się w szkole wyjaśnił uczniom dlaczego nauka języków obcych jest tak ważna.

 

Dzięki realizacji projektu w programie ETAs, którego fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, do szkoły zakupiony został sprzęt – laptop i magnetofon oraz liczne pomoce językowe – karty fotograficzne i dydaktyczne, fiszki, zestaw leksykalny, gry, przez co praca z dziećmi stała się bardziej wydajna, a jednocześnie bardziej atrakcyjna.

 

Jednak to jeszcze nie koniec. W II półroczu spotkań projektowych również przewidywane są: interesujące zajęcia, zagraniczni goście, bogaty w nagrody konkurs językowy, wycieczka i wiele innych.

 

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło po południu w Niedzielę Wielkanocną na terenie gminy Sieciech&oac...
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...
ilustracja, źródło: KWP w Radomiu
Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełni...
W rundzie jesiennej Energia przegrała u siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Fot. Kamil Zapora
Piłkarze czwartej ligi mazowieckiej o świętach na razie nie myślą. Wszystkie drużyny z regionu radomskieg...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook