Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) To był wyjątkowy, warzywno-owocowy dzień wiosny w Gniewoszowie
Dodał: MariuszBasaj, 23-03-2017 13:47, odsłon: 2492
fot. ORGANIZATORZY
fot. ORGANIZATORZY

Około 150 osób: uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości wzięło udział w akcji promującej zdrowy styl życia "Warzywno-owocowy zawrót głowy", jaka odbyła się we wtorek 21 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gniewoszowie.

Zabawa skierowana do uczniów klas I-VI rozpoczęła się już o 8:20. Od pierwszych chwil uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali owocowo–warzywne smakołyki: szaszłyki, koreczki, oraz sałatki. Samodzielnie wykonanych potraw mogli skosztować podczas przerw warsztatowych.

 

Dzień pełen wrażeń

 

Jednym z pierwszych punktów bogatego, wtorkowego programu było przedstawienie pt. "Spór o ważność warzyw i owoców", które zaprezentowali uczniowie klasy IV, przygotowani przez Aleksandrę Kicińską.

 

Młodzi aktorzy w oryginalnych strojach w sposób humorystyczny podali pięć powodów dla których warto jeść owoce i warzywa, takich jak wzmocnienie odporności, utrzymanie prawidłowej wagi ciała czy dobry wpływ na wzrok.

 

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Teresa Filiks, która powitała przybyłych gości i podziękowała partnerom akcji.

 


 

Owocowy koncert i rzeźby

 

Wtorek był dniem pełnym różnego rodzaju warsztatów, m.in. muzycznych, które poprowadzili członkowie orkiestry warzywnej "Paprykalaba". Uczniowie wykonywali instrumenty z warzyw, eksperymentując w poszukiwaniu dźwięków jakie można z nich wydobyć. Każdy mógł przygotować sobie własny instrument - na tyle, na ile potrafił - i oczywiście zagrać na nim.

 

Uczniowie uczyli się również rzeźbić w warzywach i owocach pod okiem Tomasza Wodzińskiego. Carving to coraz bardziej popularna opcja na kreatywne i atrakcyjne spędzanie czasu, co więcej pozwala na stworzenie pięknych dekoracji na zdrowo zastawiony stół.

 


 

Zdrowy styl życia to także ruch, nie zabrakło zatem zajęć fitness, które poprowadzili Agata Ślipska i Michał Sawincew. Tego typu zajęcia to naturalny sposób poprawy postawy ciała i zdobycia kondycji.

 

Konkursowy finał

 

Około południa rozpoczęła się finałowa część imprezy, podczas której odbyły się konkursy, w komisji których zasiedli m.in. wójt Gminy Gniewoszów Marcin Szymon Gac oraz Irena Bielawska - prezes LGD Puszcza Kozienicka.

 

Uczniowie przygotowali m.in. prace plastyczne i przestrzenne pod hasłem "wiosna", a także owocowo-warzywne musy, które musieli zaprezentować i "zareklamować" przed komisją. Ta przyznawała poszczególnym klasom punkty. Zwycięska klasa otrzymała z rąk wójta Marcina Szymona Gaca nagrodę w postaci wyjazdu sportowo-rekreacyjnego.

 

Ten pełen wrażeń dzień zakończył się około godz. 14:00. Oprócz dobrej zabawy, uczniowie otrzymali odrobinę wiedzy o owocach i warzywach - wszystko po to, by promować zdrowy tryb życia.

 

Akcję w szkole w Gniewoszowie koordynowały Maria Witek, Marta Słyk i Aleksandra Kicińska.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora/ Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Mundial w Rosji zbliża się wielkimi korkami. Dla wielu piłkarzy udział w nim należy do najwyższych wyr&oa...
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza na  festyn "Puszcza Miodem Pły...
Fot. KCRiS
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot. Kamil Zapora
Ponad stu zawodników z całej Polski przyjechało na piątą edycję największych zawodów rowero...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook