Dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2019 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) To był gorący dzień w Kozienicach pełny znakomitej muzyki i dobrego humoru
Dodał: KamZap, 03-06-2018 10:01, odsłon: 7157
Fot. Mariusz Grotkowski/Kamil Zapora
Fot. Mariusz Grotkowski/Kamil Zapora

Wczorajszego dnia nie będzie można zapomnieć. W obchodach Dnia Puszczy Kozienickiej połączonego z Letnim Graniem Radia Dla Ciebie do Kozienic przyjechały, aż trzy gwiazdy polskiej muzyki: Natalia Kukulska, Rokiczanka i Golec uOrkiestra. Rozśmieszali nas natomiast członkowie kabaretu KaŁaMaSz. Amfiteatr nad Jeziorem do późnych godzin wieczornych wypełniony był doskonałą muzyką i pozytywną energią, a wszyscy dali się ponieść dobrej zabawie.

Oficjalnego rozpoczęcia imprezy dokonali burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka razem z dyrektorką promocji i sprzedaży w Radiu Dla Ciebie Justyną Wawrzyńską-Bąk. – Chciałam podziękować Panu Burmistrzowi i mieszkańcom za zaproszenie nas do Kozienic. Życzę Państwu udanej zabawy i pięknej pogody – mówiła Justyna Wawrzyńska-Bąk. Jej życzenia się spełniły, ponieważ przez cały dzień Kozieniczanie mogli bawić się we wspaniałej słonecznej aurze. – Zaczynamy kolejny dzień Puszczy Kozienickiej, cyklicznego święta w naszym mieście. Tym razem ma ono wymiar międzynarodowy, ponieważ w amfiteatrze obecni są goście  z naszych zaprzyjaźnionych miast we Włoszech, Niemczech i Ukrainie – powiedział Tomasz Śmietanka.

Jako pierwsi na scenie pojawił się duet skrzypiec i klawiszy z miasta partnerskiego Kozienic– Göllheim w Niemczech. Łagodnym brzmieniem muzyki klasycznej wprowadzili wszystkich zgromadzonych w dobry nastrój. Następnie przed publicznością zaprezentowali się muzycy ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach. Najpierw mogliśmy posłuchać utworu „Czas uczy na pogody” w wykonaniu Natalii Wilczek. Zaraz po niej wystąpiła grupa Pati Girls z piosenką Uptown Funk i specjalnie przygotowaną do niej choreografią taneczną, na koniec zaś zagrała orkiestra dęta Furioso pod batutą dyrektora szkoły muzycznej Zdzisława Włodarskiego.

Później na deski amfiteatru wszedł kabaret KaŁaMaSz, którego cel był jeden – rozbawić widownię do łez. Ze swojego zadania wywiązali się bezbłędnie. Grupę tworzą: Jacek Łapot z kabaretu długi oraz znani z serialowego „Rancza” aktorzy: Bogdan Kalus i Sylwester Maciejewski. Mogliśmy zatem posłuchać rozmowy z Hadziukiem w stanie „wskazującym” i poznać jego „poglądy” na życie i otaczający nas świat. 

 


 

Tego dnia do męskiego składu dołączyła również Beata Olga Kowalska, czyli odtwórczyni roli Doktorowej w "Ranczu".

 

KaŁaMaSz odwołuje się również do tradycji starych polskich kabaretów. W ich wystąpieniach nie zabrakło więc elementów kabaretu literackiego i aktorskiego. 


Moc muzyki

Po solidnej dawce śmiechu przyszedł czas na potrójny zastrzyk muzycznych wibracji. Jako pierwsza publiczność rozbujała Natalia Kukulska. Przyjechała ona do Kozienic z zespołem, z którym nagrała swoją ostatnią płytę „Halo tu ziemia!”. Na koncercie pojawiły się utwory z tego albumu, ale także wiele starszych piosenek w nowych, elektronicznych aranżacjach. Mogliśmy zatem usłyszeć takie piosenki jak: „Wierność jest nudna” czy „Im więcej ciebie tym mniej”.

 


W czasie wykonywania piosenki „Kobieta” Natalia Kukulska udowodniła swój wokalny kunszt.

 

Później klimat na kozienickiej „muszli” trochę się zmienił za sprawą zespołu Rokiczanka. Tradycyjnymi piosenkami ludowymi z całej Polski urzekli publiczność. Ich koncerty to nie tylko muzyka, ale również pokaz ludowego tańca, strojów i instrumentów. Nie zabrakło najbardziej znanych utworów zespołu takich jak: „W moim ogródecku”, „To i hola” czy „Lipka”. Oczywiście nie obeszło się bez bisów.

 


Natomiast finał tego pełnego pozytywnej energii dnia to występ zespołu Golec uOrkiestra. Bracia Golec powrócili do Kozienic po 17 latach, żeby przypomnieć nam dlaczego ich muzyka kochana jest na całym świecie. W tym roku przypada dwudziesta rocznica działalności zespołu, była więc to świetna okazja do podsumowania ich dotychczasowej kariery muzycznej i przeglądu największych hitów. Nad jeziorem rozbrzmiały zatem takie przeboje jak: „Crazy is my life”, „Pędzą konie”, „Słodycze”, „Kto się ceni” i „Pieniądze to nie wszystko”.

 


Jak się okazało, Kozieniczanom najbardziej do gustu przypadała piosenka „Ściernisko”, której niestrudzenie się domagali. Ich prośba została spełniona i to dwukrotnie.

 

 

Ponadto, jak co roku, na długo przed rozpoczęciem części koncertowo-kabaretowej na terenie ośrodka nad jeziorem na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji takicha jak: dmuchane place zabaw dla dzieci i różnorodne stoiska gdzie można było coś zjeść, zmienić kolor swoich włosów, czy wykonać tymczasowy tatuaż.


 

Organizatorem Dni Puszczy Kozienickiej była Gmina Kozienice razem z Polskim Radiem RDC, a partnerami: Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, a imprezę prowadzili prezenterzy Radia Dla Ciebie: Marek Wiernik i Justyna Sieniawska.

 


Prowadzący Obchody Dnia Puszczy - Marek Wiernik i Justyna Sieniawska z Polskiego Radia RDC.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Panowie chylę czoła za fotorelację. Perfekcyjne zdjecia!!! Należy się pochwła - oby tak dalej !!!
03-06-2018, 18:33:40
+ 2
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Marcin Kosiński zajął 32 miejsce w Openie z czasem 4:57:34. Fot. MTB Cross Maraton
Deszcz i błoto - to byli główni rywale kolarzy Energii podczas II Edycja MTBCross Maraton rozgrywa...
fot. Archiwum Starostwa  Powiatowego w Kozienicach
20 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach odbyło się spotkanie zorganizowane w ce...
fot. archiwum
W piątek 24 maja o godzinie 17:00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbędz...
Trio WoWaKin wystąpi podczas tegorocznego festiwalu Folkobranie w Kozienicach. fot. Facebook/Wowakin
W dniach 24-25 maja odbędzie się IV Festiwal Folkobranie. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest da...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook