Dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018 r., 346 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Seniorzy z całej Polski prezentowali w Kozienicach swoje zdolności muzyczno-wokalne.
Dodał: KamZap, 28-09-2018 00:00, odsłon: 724
Gospodarzem Przeglądu był zespół 'Relaks' z Kozienic. Fot. A©Arpass
Gospodarzem Przeglądu był zespół 'Relaks' z Kozienic. Fot. A©Arpass

W czwartek 27 września w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach zorganizowano XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej „Kozienice 2018”. Na scenie sali koncertowo-kinowej zaprezentowało się ponad 500 osób z 35 zespołów, chórów i klubów seniora z czterech województw.

Na początku wszystkich seniorów przywitała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, która przypomniała, że KDK od samego początku wspiera organizacje tego przeglądu, choć nie jest to oczywiście jedyna forma aktywności z jakiej mogą korzystać seniorzy w tej placówce. W Kozienickim Domu Kultury działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, na który uczęszcza ponad 500 słuchaczy, co sprawia, że kozienicki UTW w przeliczeniu na liczbę mieszkańców jest największym w kraju.

 

Następnie głos zabrały organizatorki: Mirosława Wójcicka i Barbara Gontarek, które podkreśliły dobrą współpracę i złożyły podziękowania na ręce gospodarza obiektu.


Udanej zabawy wszystkim uczestnikom życzyli również burmistrz Tomasz Śmietanka, wicestarosta Krzysztof Stalmach i prezes Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Robert Wojcieszek. To oni  dokonali oficjalnego otwarcia XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Biesiadnej  w Kozienicach.

 

Następnie przyszedł czas na prezentację 35 zespołów, chórów i klubów seniora z czterech województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego, w sumie 511 osób. Koncert prowadziła Marlena Zielińska. Tradycyjnie przegląd rozpoczęto od „Hymnu Seniora”, który odśpiewali wszyscy razem. Potem indywidualnie prezentował się każdy zespół.

Jako pierwszy zrobił to zespół „Relaks” z Klubu Seniora Relaks w Kozienicach, czyli gospodarz wydarzenia. Seniorzy z tego zespołu od lat promują Ziemię Kozienicką na różnych koncertach, zarówno w kraju jak i za granicą. Są laureatami wielu festiwali ogólnopolskich i przeglądów seniora na terenie całego kraju. Zajmują czołowe miejsca zarówno w kategorii zespół jak i solista. Tego dnia w ich wykonaniu usłyszeliśmy dwie piosenki: „Ach, jak przyjemnie” oraz „Ada to nie wypada”.

W czwartek w CKA mieliśmy okazję wysłuchać jeszcze jednego zespołu z Kozienic - „Złota Jesień”. Grupa z wieloletnią tradycją uczestniczy w przeglądach muzycznych , biesiadach oraz uroczystościach okolicznościowych na terenie powiatu kozienickiego i powiatów ościennych. W ich repertuarze znajdują się pieśni patriotyczne, biesiadne, ludowe, współczesne i religijne. Na Przeglądzie „Złota Jesień” wystąpiła z dwiema piosenkami: „Dzieci Pireusu” i „Tańcz ze mną moje życie”.

Ziemię Kozienicką w czasie przeglądu reprezentowała jeszcze formacja „Wrzos” z Garbatki-Letnisko.

 

Każda grupa otrzymała od organizatorów upominki oraz pamiątkowe statuetki.

Organizatorami przeglądu były Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Kozienickiej i Sekcja Artystyczna Klubu Seniora Relaks w Kozienicach. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka był partnerem tego wydarzenia. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Burmistrz Gminy Kozienice i Starosta Powiatu Kozienickiego. Przedsięwzięcie dofinansowano z dotacji Gminy Kozienice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Stanisław Błażyński
Z inicjatywy wójta gminy Gniewoszów Marcina Gaca przy współpracy z Biblioteką Public...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Chór Seniora „Wrzos” z Garbatki-Letnisko dostanie nowe stroje dzięki 10 tysiącom złoty...
Dyrektor budowy Józef Zieliński
W tym roku obchodzimy 50 rocznicę Elektrowni Kozienice. Publikowaliśmy już z tej okazji historię przedsię...
Rozmowa z Arkadiuszem Gubą – nowym wójtem gminy Sieciechów, który wygrał wybor...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook