Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Przeboje z całego świata - świetny konkurs muzyczny w CKA
Dodał: MariuszBasaj, 10-06-2017 08:59, odsłon: 2257
fot. KDK i ZS nr 1
fot. KDK i ZS nr 1

W czwartek 8 czerwca, w Centrum Kulturalno-Artystycznym spotkała się zdolna, rozśpiewana młodzież szkół gimnazjalnych i średnich, reprezentująca województwo mazowieckie, ale też województwa lubelskie i świętokrzyskie. Okazją do tego spotkania był tegoroczny V Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach, Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. 

Głównym celem tego muzycznego przedsięwzięcia jest promowanie uzdolnionej muzycznie młodzieży. Zanim jednak na scenie sali koncertowo-kinowej CKA pojawili się uczestnicy konkursu, kilka słów o tym wydarzeniu powiedzieli: zarządzająca obiektem, dyrektor KDK Elwira Kozłowska oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach Ryszard Zając. Oni też dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Wokaliści występowali w dwóch kategoriach wiekowych: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy wykonywali po jednej piosence w języku obcym. Występowali solo, w duetach i w zespołach. W większości prezentowali utwory anglojęzyczne, śpiewali też piosenki w języku niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim.

 

Te muzyczne zmagania oceniało specjalnie powołane jury: Marek Ditrych - przewodniczący oraz członkowie: Mirosława Wójcicka i Paweł Stawiński. Pierwsze miejsce w V Mazowieckim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii gimnazja zajęła Olga Sobolewska z Mławy. Drugie miejsce przyznano Alicji Stypik z Ciechanowa, a trzecie zajęła Gabriela Papaj z Ostrowca Świętokrzyskiego. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne za najlepszy uznano występ Anny Bębenek z Szydłowca. Drugie miejsce przyznano Karolinie Kunie z Lipska, a trzecie Patrycji Banaś z Mławy.

 

Wiele emocji wzbudził zarówno koncert finałowy z udziałem laureatów, jak i występ najmłodszej uczestniczki festiwalu Giulii Zorzi oraz zaproszonych gości: Kai Klimkiewicz i Pawła Stawińśkiego, pełniącego również w tym przedsięwzięciu funkcję jurora.

 

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe. W konkursie przyznano też Puchar Starosty Andrzeja Junga dla Zespołu APPASSIONATA z Ostrowi Mazowieckiej oraz wyróżnienia dla poszczególnych uczestników. Były też słowa uznania i gratulacje od organizatorów i zaproszonych gości. V Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej poprowadzili uczniowie ZS nr 1 w Kozienicach: Weronika Krakowiak i Daniel Szczypiór.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. Kamil Zapora/ Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Mundial w Rosji zbliża się wielkimi korkami. Dla wielu piłkarzy udział w nim należy do najwyższych wyr&oa...
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza na  festyn "Puszcza Miodem Pły...
Fot. KCRiS
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot. Kamil Zapora
Ponad stu zawodników z całej Polski przyjechało na piątą edycję największych zawodów rowero...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook